Upravit stránku

Zřejmě jsem měla pocit, že laškovné poplácání bubnu dokáže nejlépe skrýt můj absolutní hudební antitalent. Co si budeme povídat, taková kytara nebo klavír to na Vás práskne hned asi po třech vteřinách, zatímco u bubnů máte víc prostoru "hrát na čas". No, to jsem byla ještě naivní slečna, přiznávám. Od té chvíle, co jsem slyšela bubnovat Tokhiho a jeho skupinu Groove Army, už si bubny rozhodně do "huby" neberu.

Kvalitní bubnování je totiž absolutní šílenost a mimo moje chápání. A protože zmínění bubeníci mají můj neskutečný obdiv, rozhodla jsem se Vám právě Tokhiho trochu přiblížit. Patří totiž mezi absolutní českou špičku a coby perkusista (hráč na bicí nástroje) a hráč na etnické bicí nástroje spolupracoval s mnoha umělci z celého světa včetně takových jmen jako Karel Gott, Mandrage, Vlasta Redl, UDG, Laura a její tygři, Ondřej Ruml, Feng Yun Song, Shabab Tolouie a mnoho dalších.

Kromě pódií u nás i za hranicemi se s Tokhim můžete setkat také na různých workshopech, které pořádá jak pro firmy, tak i pro školy (www.bubnydoskol.cz). Se svým bubenickým orchestrem Groove Army má každý měsíc několik koncertů (orchestr funguje na principech slavných světových samba kapel z brazilského Rio de Janeira). Koncertoval ve vyprodaných halách i na evropských stadionech a je vyhledávaným studiovým hráčem a uznávaným muzikantem na české i zahraniční scéně.

Pro mě je Tokhi hlavně dokonalý příklad člověka, který něco umí ne proto, že by mu to bylo nějak dáno a jen sklízel ovoce, ale protože si to doslova vydřel. Maká na sobě, neustále něco vymýšlí a podniká a jeho hudební hvězda stoupá stále výš. Moc mu fandím a jsem jeho aktivitami nadšená. Slyšet jste ho mohli na mnoha místech a při mnoha příležitostech.

Svým bubnováním například přivítal slavný hokejový Stanley Cup s Michalem Kempným, uzavřel spolupráci s Dominikem Haškem a jeho drinkem Smarty, navozoval atmosféru při hokejovém mistrovství světa, účastnil se soutěže Česko Slovensko má Talent a tak bych mohla pokračovat pěkně dlouho. Pokud jste na jeho další dráhu zvědaví stejně jako já, sledujte třeba jeho Facebook.

Nahoru