Upravit stránku

Jak už to v životě chodí, Tokhiho jsem objevila náhodou. O to víc mne překvapilo, že stejně jako jsem si já náhodně našla cestu k němu, našel si ji on ke mně! Ano, dámy, nezáviďte, mám s fešákem Tokhim už nějaký čas pletky! Ale jsou to pletky obchodní, ve vší počesnosti, na víc jsem se zatím nezmohla... A protože budu moc ráda, pokud ho třeba díky mne objevíte také Vy, občas o něm něco písnu, neboť to je to nejmenší, co pro něj mohu udělat.

Někdy Vám bubeníka a perkusionistu Tokhiho představím více, ale tentokrát bych vypíchla jednu aktualitku, která by pro mnohé z Vás mohla být velmi zajímavou. Tokhi totiž přiváží do Čech novou meditační terapii, která je velmi oblíbenou aktivitou kick-off meetingů a teambuildingů v Asii a USA.

První otevřená hodina pro české manažery proběhne ve středu 21. září 2019 od 16 hod. v Shambhala Praha a bude na ní přítomen i mistr Manan Sharma. Metoda léčby zvukem je vhodná na úvod teambuildingových akcí, protože navodí pocit uvolnění, ale současně členy terapie nabudí do dalších aktivit.

Světová metoda terapie zvukem, neboli sound healing, je velmi oblíbenou teambuildingovou aktivitou předních světových společností. V rámci společné terapie odbourávají klíčoví zaměstnanci firem stres, zbavují se toxinů, bloků a tenzí a současně regenerují celý metabolismus.

„Sound healing je speciální meditační terapie, prováděna pomocí tibetských misek a obřího gongu Wu Xing. U nás a v podstatě i ve střední Evropě tato metoda doposud vůbec nebyla známá. Populární je ale v USA, v jihovýchodní Asii i v Německu. Tam si terapii pro své klíčové zaměstnance objednávají firmy dokonce vždy každý den před oficiálním začátkem pracovního procesu,“ říká Tokhi - jediný provozovatel sound healingu v Čechách.

Tokhi je ve střední Evropě jediným přímým žákem indického mistra Manana Sharmy, jehož rodina se zabývá výrobou tibetských mís po mnoho let. Tokhi rovněž využívá pro své sezení nejkvalitnější tibetské misky a gong Wu Xing. Pravidelné terapie budou nyní probíhat v centru Prahy, v salonu Bello. Meditační terapie ale není vázána na místo, proto je vhodná i pro kick off výjezdy vedení firem, jako teambuildingová motivační session i jako zpestření dlouhých agenturních brainstormingů.

Více o metodě sound healingu: V rámci individuální „session“ neboli sezení, jsou mísy přikládány přímo na různé části těla klienta. Terapie trvá přibližně jednu hodinu a lze jí praktikovat i přes oblečení. V rámci skupinových sezení a sound meditations pak ke kontaktu nedochází, vibrace se však ke skupině lidí dostávají úplně stejně. Během tohoto procesu se dá s klienty komunikovat, lehce je motivovat k lepším výsledkům, úspěchům, dobrému pocitu z týmové práce apod.

Nahoru