Upravit stránku

Vidět svět z ptačí perspektivy je zážitek snad pro každého a možná budete překvapeni, kolik možností budete mít, pokud budete pátrat po "leteckém dárku". Nemám teď na mysli letenky do celého světa nebo létání na oblíbené eurovíkendy, ale zážitkové dárky, kde je na prvním místě létání a zážitky ve vzduchu.

Lety balónem
Zážitková klasika, která patří zároveň mezi nejromantičtější dárky. Vhodné tedy třeba jako svatební dar nebo dárek pro dva nejen ke svatbě, ale třeba k výročí svatby nebo seznámení, případně jako vánoční dárek rodičům atd. Některé "letecké dárky" nejsou úplně pro starší generaci, ale u takového letu balónem jde víc o úžasný zážitek než o "šílený adrenalin", takže s ním uspějete i u dříve narozených.

V čem všem se dá letět?
Další možností, jak spojit létání s krásným výhledem na krajinu, jsou vyhlídkové lety. Pronajmout si můžete letadlo, vrtulník nebo třeba větroň. Oblíbený je samozřejmě také paragliding. Dělají se vyhlídkové lety nad Prahou, nad krásami České republiky, kolem Sněžky či nad jednotlivými oblastmi. Pokud chcete zažít více adrenalinu, můžete si vyzkoušet dokonce pilotování letadla, vrtulníku nebo rogala. Vrtulíkem nemusíte létat jen za krásnými výhledy, ale zkusit také "adrenalinový let". Opravdoví nadšenci do létání pak uvítají let stíhačkou, což osobně považuji za maximální vrchol adrenalinových zážitků, protože ten prostě hned tak někdo nedá (a možná i z finančních důvodů).

Letecké simulátory a trenažéry
Pokud Vás nebo oslavence láká létání, ale nechce se svým životem "hazardovat ve vzduchu", můžete ho potěšit výcvikem na leteckém simulátoru či trenažéru, kde si může vyzkoušet velmi realistickým způsobem pilotování třeba i dopravního letadla.

Tandemové seskoky
Trochu jinou kapitolou leteckých zážitkových dárků jsou různé druhy seskoků z letadla. Dokonce i ty se dají dobře nasimulovat, takže první Vaše pokusy mohou klidně vést nejprve do větrného tunelu, který skýtá obdobný zážitek jako při seskoku z letadla, jen to jistě nebudete tak vystrašeně prožívat a víc si to užijete. Pak už samozřejmě budete natěšeni to zkusit v reálu.

Bungee Jumping
Snad se moc nepletu, když řeknu, že Bungee Jumping patří k průkopníkům adrenalinových zážitků u nás a bylo kolem něj svého času velké "haló". Dnes už je to klasika, ke které ale stále pořád ještě potřebujete nutnou dávku odvahy. Ale ten pocit, když to dáte, ten je prostě k nezaplacení.

Nahoru