Upravit stránku

Považuji za nezbytné Vás seznámit s informací, jak pečovat o karnevalové kostýmy, které se svým charakterem zpravidla vymykají běžnému oděvu, jaký perete celkem pravidelně ve své krásné nehlučné automatické pračce.

Co si budeme říkat, ideální je prát kostýmy na maškarní v ruce, protože tento způsob je ke kostýmům nejšetrnější. Tedy pokud nejste nerváci a kostým při tomto procesu vzteky neroztrháte na kusy... No, stát se to může, tak holt si pak u nás koupíte kostým nový.

Za velmi podstatnou považuji následující informaci. Čím méně často kostým perete, tím lépe. Ideální je ho neprat vůbec. Není to žádná provokace, tak to je, karnevalový kostým je velmi šetrné zboží a vystavovat ho drastickému máchání ve vodě a kroucení s ním, to fakt není nutné. Tudíž ho nesmíte při každé příležitosti zasvinit, aby něco vydržel. Předpokládám totiž, že když už čtete tento příspěvek, tak máte zjevně zájem na tom, aby kostým něco vydržel, ne?

Pakliže nedáte na praní v pračce dopustit a musíte kostým prát nutně v pračce, zvolte co nejšetrnější program praní. Jak platí i pro běžné praní, dávejte k sobě vždy oblečení stejně barevně laděné, aby nedošlo k nechtěnému obarvení navzájem. Tedy pokud je to nechtěné, možná rádi experimentujete a je Vám jedno, když se na kostýmu jeptišky vyskytnou nějaké ty veselé barvy.

Doporučuje se před praním výrobek nenamáčet a ani po praní jej nenechávat zbytečně dlouho ve vodní lázni. Prát na 30 stupňů. Dobrým tipem je prát kostýmy naruby, což pomůže šetření povrchu výrobku. Platí to i pro sušení. 

Rozhodně nesušit v sušičce ani na tepelných tělesech. Většina kostýmů se vyrábí z umělých vláken a mohl by tak dojít k poškození kostýmu. Optimální je kostým pověsit na ramínko a nechat schnout v této poloze. Pokud kostým volá po žehlení, žehlete opět naruby a přes látku, aby nedošlo k poškození. A jestli to zvořete, tak jsem Vás varovala!

Nahoru