Upravit stránku

Skákání na trampolíně je velmi zdraví prospěšné. Napomáhá posílit svalstvo, kterému dáváme zabrat naším sedavým způsobem života. Skákání je ideální aktivita hlavně pro naše děti, které se jinak k pohybu složitě dostávají. Trampolína je jednou z cest, jak jim z pohybu udělat zábavu.

Předností trampolín je také pomoc při spalování přebytečných tuků. Speciální fitness trampolíny mívají dokonce počítač, který počítá naše skoky i spálené kalorie. Jiné trampolíny mají madlo vhodné k fitness cvikům. Největší zájem je o trampolínové sety, u kterých skákací plochu s vysokým odrazem zabezpečuje vnitřní ochranná síť. Bezpečný vstup na trampolínu s ochrannou sítí pak zajišťují schůdky.

Na co se tedy zaměřit při výběru trampolíny?

V prvé řadě si musíme vyjasnit, kdo bude trampolínu využívat. Chcete ji pouze pro děti, nebo i pro dospělé? Trampolíny pro malé děti mají průměr od 90 cm. Jsou lehké, takže je jednoduše uskladníte a vyndáte, kdykoliv bude potřeba. Velké trampolíny naopak zaberou plochu o průměru až do 460 cm a jejich konstrukce vyžadují montáž. Je proto třeba počítat, že zůstanou minimálně přes sezonu na svém místě stabilně.

Kromě toho je z bezpečnostních důvodů potřeba mít kolem trampolíny volný prostor alespoň jeden metr. Pro největší trampolíny dokonce i dva metry. U trampolín jde o bezpečnost na prvním místě, takže i u těch nejmenších dětských počítejte s tím, že není možné ji jen tak postavit doprostřed místnosti, ať si dítě vyhraje. Mohlo by se tak snadno zranit třeba o nábytek. Pro usazení trampolíny a její bezpečné používání je zároveň důležité, aby měla rovný podklad.

Pokud tedy nemáte dostatek místa, na koupi trampolíny rovnou zapomeňte. V opačném případě můžeme pokračovat ve Vašich úvahách, v nichž jistě bude hrát roli i cena. Co si budeme povídat, pokud na peníze nechcete příliš hledět, máte rozhodování snadnější. Jednoduše koupíte opravdu velkou a bezpečnou trampolínu s dostatečnou nosností a pořádnou ochrannou sítí. 

Což je samozřejmě i jasné doporučení, neboť je třeba si uvědomit, že na trampolíně skáčeme poměrně vysoko, navíc i bez skákání se nacházíme v určité výšce, takže pád z trampolíny na zem samozřejmě hrozí zraněním. Peníze tedy nesmí být jediným vodítkem při výběru trampolíny, neboť skutečně bezpečnost je tu na prvním místě.

Nahoru