Upravit stránku

Ve virtuální realitě můžete být čímkoli, dělat cokoli a splnit si všechny své tajné sny. Pouhým nasazením VR brýlí se přenesete do úplně jiného světa a užijete si neskutečnou zábavu. Během pár hodin vylezete na kouzelné skály ve Vietnamu, skočíte si basejump, vyčistíte oblast od nepřátel, vyřešíte kriminální případ a jako třešinku na dortu si vyzkoušíte Matrix a namalujete uklidňující 3D obrazy.

A co je super? Že si virtuální realitu nemusíte draze kupovat, ale můžete si ji půjčit nebo darovat jako zajímavý žážitkový dárek. Virtuální realitu pak dostanete ve speciálním přepravním boxu. Propojení VR s televizí je snadné a určitě na něj nezapomínejte, udělá totiž z virtuální reality zážitek pro celou rodinu. Stačí, když klasický HDMI kabel (který najdete v balení) připojíte do televize a pak už Vás to samo navede. Na televizi se Vám zobrazí návod a Vy se ho jen budete držet.

A z jakých VR her si budete moci vybírat?


1/ Beat Saber VR – celosvětově nejúspěšnější VR hra - Tahle akční VR hra (mimochodem s českými kořeny) Vás chytne a nepustí. Beat Saber má velice jednoduchý princip – jedním, nebo dvěma světelnými meči rozsekáváte pohybující se kostky ve směru šipky. A k tomu vám (dokonale do rytmu ničení kostek) hraje skvělá hudba. Během hraní Beat Saberu ve virtuální realitě čas plyne nějak rychleji, a i ten největší mrzout se po chvilce hýbe do rytmu a užívá si to.

2/ Superhot VR – ovládněte čas a zažijte na vlastní kůži Matrix - Na první pohled nezajímavá hra s minimalistickým designem. Sněhově bílé prostředí, červení nepřátelé a černé věci, kterými po nich můžete střílet nebo házet. Nepřátelé mají zpravidla větší palebnou sílu a jsou v přesile, vy ale máte na své straně tu nejmocnější zbraň – čas. Čas totiž běží pouze ve chvíli, kdy se hýbete. A tím tahle akční VR hra získává naprosto nový rozměr. Můžete jakkoli dlouho přemýšlet nad strategií a vymýšlet plán, jak vyzrajete na protivníky, můžete jim rychle krást zbraně a proplétat se smrští letících kulek jako v Matrixu. A to chcete.

3/ Fruit Ninja VR - Tato zábavná akční hra, ve které se z vás stane japonský Ninja s jednou katanou (tradičním japonským mečem) v každé ruce, je vhodná skutečně pro každého. Ovoce létá všude kolem vás a vy musíte ovládnout prostor a rozřezat všechno ovoce, které uvidíte. Hra má intuitivní ovládání, krásnou grafiku, příjemnou hudbu a můžete si klidně vybrat i růžový meč s motýlkem.

4/ Eleven Table tennis VR – pingpong s virtuálním protihráčem - Klasický pingpong, ke kterému nepotřebujete druhého skutečného hráče, ale stačí vám nasadit si VR brýle. Po spuštění hry se ocitnete v herně, v jedné ruce máte pálku, ve druhé míček. Hra je skutečně intuitivní a skoro jako skutečná. Jednou rukou si nadhodíte míček a hra může začít.

5/ GunClub VR - Perfektně zpracovaná akční střílečka pro všechny muže (a ženy, které mají rády akci a střílení a dobrodružství). Hra je neuvěřitelně intuitivní a každý, kdo někdy držel v ruce zbraň okamžitě zapomene, že je jenom ve virtuální realitě. Ten, kdo nikdy zbraň v ruce neměl na to zapomene asi tak za minutu, hned jakmile se naučí nabíjet. Nejprve se učíte střílet a vyměňovat zásobníky na střelnici, poté se dostanete do skutečné akce, kde střílíte na figuríny nepřátel, snažíte se nezabíjet (ale spíše zachraňovat) rukojmí, střílíte na vojáky, zombíky a další nepřátele. Cílem každého levelu je vyčistit oblast od nepřátel.

6/ The Room VR – úniková hra ve virtuální realitě - Podmanivé prostředí Britského archeologického muzea na počátku 20. století, do kterého je zasazená tato úniková VR hra, vás okamžitě vtáhne a budete mít pocit, že se z vás rázem stal Sherlock Holmes. Hra má dokonale propracovaný příběh, každá kapitola je jiná, všechny jsou ale stejně zábavné. Cílem této únikové hry je vyluštit všechny rébusy a záhady a přijít na kloub záhadnému zmizení renomovaného egyptologa. Během hry budete procházet různá tajuplná místa, zkoumat neuvěřitelné vynálezy minulého století a dostanete se i do dimenze, ve které se stírá rozdíl mezi skutečností a tím, co je jen pouhá iluze. Když se to spojí s krásnou grafikou této hry, o zábavu na pár hodin máte rázem postaráno.

7/ The Climb VR – lezení po skalách ve virtuální realitě - Tato akční lezecká VR hra vás přenese do kouzelného naprosto realistického prostředí asijského zálivu, nebo alpských vrcholků. Kolem vás létají motýlci, ptáci, máte kouzelný rozhled a vy si můžete užít lezení po skále. K vrcholu vždy vede více cest a je jenom na vás, kterou si vyberete. Čím rychleji vylezete, tím lepší skóre. Tato VR hra ale není jen o výkonu, díky dokonalé grafice si užijete i krásné výhledy a prostředí dalekých krajů.

8/ Tilt Brush VR - Relaxační malování ve virtuálním prostoru je dokonalou relaxací. Malujete si vlastní trojrozměrný obraz, na který se můžete podívat ze všech stran, můžete jím procházet, nebo si pod něj třeba lehnout a kochat se blikajícíma hvězdičkama. Tato VR hra má perfektně intuitivní prostředí a nabízí nepřeberné množství možností. Každý váš výtvor tak bude originální a s každým dalším zapnutím hry objevíte další a další možnosti kreativního VR tvoření.

9/ Job Simulator VR aneb Povolání na zkoušku ve virtuální realitě - Tato VR hra vám umožní stát se konečně tím čím jste vždycky chtěli, může z vás být šéfkuchař, nebo třeba auto mechanik v krásné rozlehlé dílně. Prostředí každého povolání je dokonale realistické (musíte otevírat skřínky, jíst donuty, měnit pneumatiky atp.). Každým povoláním na zkoušku vás provází robot a obrazovka plná instrukcí, které vám říkají, jaký je váš další úkol.

10/ Angry Birds - Isle of Pigs - Angry Birds je vynikajícím odreagováním, kde se snažíte pomocí praku vystřelit ptáčky, kteří mají za úkol zbourat domeček zeleným čuníkům. Postupně jak se budete ve střílení zlepšovat, získáte nové druhy ptáčků, kteří létají rychleji, nebo jsou silnější. Ale pozor, i stavby čuníků se budou zdokonalovat.

Tak jste nadšeni, koukám! Tak jdete do toho?

Nahoru