Upravit stránku

Na trhu se objevují především tři druhy andělských křídel. Péřová, plastová a se síťkou. Nejlevnější andělská křídla bývají zpravidla ta plastová, která jsem viděla bílá, zlatá nebo stříbrná. Také jsme je prodávali, ale zkušenost s nimi byla velmi špatná, neboť měla několik míst, náchylných na poškození.

Křídla tak dorazila už poškozená od výrobce anebo pak k zákazníkovi, protože jakékoli jejich ohnutí nebo zmáčknutí zavánělo poškozením a zlomením. Úchyty křídel za ramena jsou taktéž plastové ke křídlům přilepené nebo přidělané cvoky a přesně v tomto místě docházelo k dalšímu možnému poškození.

Bát se celou akci jestli křídla vydrží, to opravdu nikomu nedoporučujeme. Navíc svou velikostí šlo o dětská křídla a jak znáte děti, sami víte, že jim se těžko vysvětluje, aby s těmito plastovými andělskými křídly zacházely opatrně. Navíc anděl v plastových křídlech, to už je opravdu velké barbarství.

Plastová andělská křídla

Další možností andělských křídel jsou ta se síťkou. Ty jsou vytvarovaná z drátu a vyplněna síťkou podobné síťce proti hmyzu. Co si budeme povídat, křídla vypadají pitomě a nepřirozeně, navíc tlak přilepené síťky na drát byl někdy velký a drát to různě kroutilo, takže taková křídla pak mnohdy byla každé jiné. Letos už tato křídla proto nenabízíme, protože Vás chceme ušetřit zklamání, že jste možná ušetřili pár korun, ale takovýto anděl je pak spíš k smíchu. Bavíme se o křídlech, které jsou spíše pro motýly, protože křídla se síťkou mohou být také kvalitní, ale ta už nejsou zrovna levná.

Třetí možností jsou bílá péřová andělská křídla, tedy vyráběná z peří. Vypadají skvěle a paradoxně také nejvíc vydrží. Jelikož jsou tvořena peřím, samozřejmě může občas nějaké to peříčko upadnout, ale na jejich kráse to není ani poznat, případně není problém peří přilepit. Takováto křídla už vypadají přirozeně a postavu anděla doslova vyzdvihují. Pokud tedy řešíte, jaká andělská křídla koupit, doporučujeme jednoznačně péřová.

V zásadě vždy platí, že se nasazují podobně jako školní brašna, takže je nemusítě nějak přidělávat ke kostýmu apod. Mimochodem u některých andělských kostýmů jsou již andělská křídla jeho součástí, takže pokud pořizujete také andělský kostým, věnujte této informaci pozornost, abyste si ke kostýmu s křídly nekoupili další křídla. Jelikož každý má jinou postavu, nabízíme péřová andělská křídla v několika velikostech.

Pokud budete vystupovat někde na pódiu, klidně vsaďte na co největší andělská křídla, protože pak Váš anděl bude opravdu působivý a důstojně vypadající. Pokud však půjdete v doprovodu Mikuláše a čerta po domácnostech, mohou velká andělská křídla představovat problém. Špatně se Vám v nich půjde do dveří a ze dveří, kolem Vás se budou neustále motat čerti, takže hrozí, že Vám do nich bouchnou. Pro takové akce proto doporučujeme volit křídla střední velikosti. Malá křídla už nejsou příliš výrazná a jsou vhodná spíše pro děti a mládež.

Tak jsme si to celkem pěkně vyjasnili, co říkáte?

Kostým anděla i s křídly
Nahoru