Upravit stránku

Pro většinu chlapů je velkým zážitkem sedět na sedadle spolujezdce, když řídí jejich žena. Zpravidla je to velmi stresující situace pro oba partnery. Sice se to dá také považovat za automobilový zážitek, ale řeč bude přeci jen o zážitcích z docela jiného soudku. O zážitcích takových, které se dají dát jako originální dárek ke kulatým narozeninám, k výročí nebo třeba jako svatební dar. A ve kterých hrají hlavní roli automobily.

U dárků v podobě automobilových zážitků jde samozřejmě o svezení, které se obdarovanému hned tak nepoštěstí. Přeci jen nejsilnější sportovní vozy doma hned tak někdo nemá, jízdu na autodromu si také hned tak nevyzkoušíte a jezdit rallye nebo se otestovat ve škole smyku není za běžného silničního provozu vůbec žádoucí. Co tedy vybírat, když jde o automobilové zážitky?

Zážitek z rychlé jízdy
Řada lidí si jistě klade otázku, proč mají tachometry aut tak vysoké čislice, když na silnici můžeme jezdit sotva poloviční rychlostí, než kolik by auto mělo technicky zvládnout. Mnohým ženám je také záhadou, v čem může být rozdíl jet v autech jako Porsche 911, Lamborghini či Ferrari oproti vozům, které máme běžně v garážích. Pokud je to jen o sešlápnutí pedálu, pak naco ty caviky kolem rychlých aut?

Kdo ale v některém ze zmíněných vozů seděl a měl možnost se projet, ten ví, že to je zážitek doslova z jiného světa. Auto vyletí jako raketa, div že Vás to nezamáčkne do sedačky, řízení je úplně jiné, zatáčky jsou jiné a ten zvuk... Rozhodně to dámy nezpochybňujte, protože pro chlapy je jízda v rychlém našlapaném voze neoddiskutovatelnou záležitostí.

A vězte, že to je takový rozdíl, že u některých zážitkových jízd si ani obdarovaný za volant nesedne, protože by zkrátka takovou káru ani neuřídil a úplně si vystačí s tím, co zažije v roli nadšeného spolujezdce, jenž zpravidla nechápe, čemu všemu se dá říkat "jízda v autě". Já osobně bych třeba do závodního speciálu ani nesedla a stačí mi ten šrumec sledovat z povzdálí. Mazec! A což teprve s chlapem udělá, když byste ho posadila do Formule 1, to se raději ani neptejte...

Jízdy na závodních okruzích
Hlavní výhodou zážitkových rychlých jízd je skutečnost, že se nejezdí na běžných silnicích, ale na autodromu, který je na podobné záležitosti uzpůsoben a kde je opravdu jiná možnost šlápnout pořádně na pedál. Existují ale také jiné druhy závodních okruhů, tudíž se můžete zrovna tak svézt v buggyně, rally autě atd.

Automobilové simulátory
Zážitek z rychlé jízdy můžete mít také zprostředkovanou cestou přes různé simulátory. Velmi oblíbený je simulátor Formule 1 nebo rallye závody.

Jak se jezdí s elektrickou Teslou
Pro automobilového nadšence je velkým zážitkem seznámení se s vozem "budoucnosti", kterým je bezpochyby elektrická Tesla. S vozem se můžete svézt nebo si ho rovnou pronajmout na delší dobu.

Škola smyku
K populárním automobilovým dárkům patří tzv. Škola smyku. To je zážitek i praktický dárek v jednom, neboť se při ní naučíte ovládat své auto na mokré vozovce a reagovat pohotově na nepříjemnou situaci, kdy se auto dostane do smyku.

Zážitek z jízdy těžkým terénem
Jeden druh automobilových zážitků se týká rychlé jízdy, další láká pro změnu pomalejší jízdou náročným terénem. Do terénu se můžete vrhnout ve vojenském Hummeru, terénním Jeepu Grand Cherokee, na čtyřkolce nebo rovnou v tanku či ve vojenském obrněném transportéru.

Jízda rolbou nebo bagrem
Od transportéru to není daleko k dalšímu kolosu, kterým je sněhová rolba. Ano, i s takovou "károu" se můžete svézt. Jenom bacha na lyžaře... :D Malí kluci často chtějí být spíš než rolbařem bagristou. I tento sen si mohou splnit a dopřát si zážitek bagrovat v bagru.

Zážitková jízda na motorce
Pokud máte doma motorkáře, bude pro něj jistě vrcholným zážitkem jízda na nějaké motorce "svých snů", kterou může být třeba takový Harley Davidson. A jestli zatím ještě nejezdí na ničem dvoukolovém a motorizovaném, může absolvovat motoškolu.

Nahoru