Upravit stránku

V předchozím článku na téma grilování jsem se věnovala tématu Jak si co nejlépe vybrat kvalitní gril? Pověděli jsme si, jaké vlastně existují druhy grilů a jak se při výběru grilu rozhodovat. Dnes se podíváme na jednotlivé grily podrobněji. Podle toho zjistíte, který typ grilu je nejvhodnější právě pro Vaši potřebu.

ELEKTRICKÝ GRIL - Ideální do města, pokud rádi grilujete, ale máte k dispozici pouze balkon nebo terasu. Vhodné ale i pro chalupáře, kteří nechtějí mít na chalupě gril stabilně, ale právě si ho z města občas přivézt a naopak. Častými zájemci o elektrické grily jsou zejména ženy mladšího a středního věku, které se chtějí do grilování aktivně zapojit, ale mají obavu například z obsluhování plynového grilu. Z hlediska obsluhy jde o nejméně náročný typ grilu.

KOTLOVÝ GRIL NA DŘEVĚNÉ UHLÍ - Výborně poslouží zejména u chaty, chalupy či rodinného domu. Vhodné zejména pro muže, kteří dokáží gril regulovat a grilování je pro ně radostí a koníčkem, takže jim nevadí delší čas přípravy grilu ke grilování.

PLYNOVÝ GRIL - Pokud nemáte na obsluhu grilu tolik času, netoužíte po atmosféře praskajícího dřevěného uhlí a chcete mít jednoduše a rychle připravený svůj pokrm, pak zřejmě sáhnete po plynovém grilu. Pro někoho to může být komplikované rozhodování, zda má mít větší respekt ke žhavým uhlíkům nebo k plynu, ale obsluha plynového grilu není tak složitá, jak na první pohled možná vypadá.

KERAMICKÝ GRIL - Velmi speciální gril, vhodnější spíše pro zkušené "grilmastery", kteří již na dřevěném uhlí grilovali a chtějí si ještě více rozšířit zkušenosti vaření na dřevěném uhlí, například grilováním chleba, pizzy apod. Keramický gril je velmi dobrý pomocník při pečení při velmi nízkých i velmi vysokých teplotách, které se dají dobře regulovat.

Dá se v něm třeba i udit při teplotách pod 100 stupňů Celsia, ale zrovna tak péct pizzu při 350 stupních Celsia. V žádném jiném grilu neupečete tak dobrou pizzu, jako právě v keramickém grilu. Keramika má totiž vysokou akumulační schopnost tepla, tudíž ani při grilování v chladných měsících nedochází při otevírání víka k velkým teplotním výkyvům v grilu. Navíc mají keramické grily velmi nízkou spotřebu paliva. Počítejte ale s tím, že keramický gril je těžší. Dá se však pořídit i s pojízdnou konstrukcí.

PELETOVÝ GRIL - Máte vlastní zahradu, kde si chcete připravovat grilované pochoutky na dřevěném uhlí nebo briketách? Je pro Vás důležité vnímat žár ze dřeva? Peletový gril se ovládá velmi jednoduše pomocí knoflíku (stejně jako plynové grily), kterým si nastavíte požadovanou teplotu pečení. Žár vzniká hořením dřevěných jednodruhových pelet z čistého dřeva.

Doufám, že teď už máte ve výběru správného grilu jasno...

Nahoru