Upravit stránku

V tomhle pořadu o cestování putuje herec Zac Efron (ano, to je ten švihák z nové Pobřežní hlídky) po světě s expertem na wellness Darinem Olienem a zjišťuje, jak žít zdravě a udržitelně. V první řadě nás čeká celkem osm zajímavých dílů.

V prvním díle Zac na vlastní oči zjišťuje, jak na Islandu zacházejí s obnovitelnými zdroji, hoví si v lázních s Darinem, zkouší, jak chutná sob, a prohlíží si islandské přírodní krásy. Ve druhém díle zavítá do Francie. Přidá se ke kamarádce Anně Kendrick, ochutnávačce vody z L. A., která mu dá lekci o vodě. Pak se vydá do Paříže zjišťovat, jak jsou na tom s kohoutkovou vodou.

Třetí díl proběhne v Kostarice. Zac a Darin si zkusí, jak se žije v nóbl eko vesničce, kde usilují o co nejmenší ekologickou zátěž, navštíví přírodní rezervaci a užijí si výlet se skluzem po laně. Ve čtvrtém díle se vrátí znovu do Evropy, konkrétně do italské Sardinie. Tam se totiž spousta lidí dožívá víc než sta let a Vás by také jistě zajímalo, jaké je tajemství jejich pevného zdraví a dlouhověkosti. Přehodnotí Zac svoje stravování?

Po krátkém, ale o to intenzivnějším kurzu pěstování jablek se Zac s Darinem vypraví v pátém díle do Peru, do hlavního města Lima, aby přišli na kloub kryoprezervaci a biopirátství a na chuť sandboardingu. Že se v těch pojmech ztrácíte? Místo vysvětlování zkrátka koukněte na pátý díl a budete v obraze hned.

Následuje šestka Portoriko, kde Zac zjišťuje, jak jsou na tom s udržitelností v oblasti, kterou nedávno zdevastoval hurikán Maria. Seznámí se s kuchařem Josém Andrésem, podojí kozu a ochutná ceviche. V sedmém pokračování se nejdříve Zas podívá v New Yorku, jak na střeše chovají včely a pak nám předvede, co v Londýně dělají pro snížení znečištění. Od vertikálních zahrádek až po sběr odpadu. Osmý díl bude hodně zajímavý. Zac v amazonském pralese posílí svůj imunitní systém, zašplhá si po strochem a zjistí, jak funguje ayahuascový turismus. Chudák Zac pak bude zírat, jak se mu na talíři kroutí večeře...

Osobně jsem moc ráda, že podobné pořady vznikají, protože už teď je evidentně, že jsme na naší planetě napáchali nevratné škody, na které doplatíme jak my lidé, tak celý světový ekosystém. Jestli tomu budeme jen nečinně přihlížet, tak nás budoucí generace budou pěkně proklínat.

Nahoru