Upravit stránku

Svět nabízí tolik zákoutí k poznávání, že možnosti exotické dovolené hned tak nevyčerpáte. Exotické zájezdy se stávají čím dál běžnější formou dovolené. S programem All Inclusive můžete dovolenou pořídit i za rozumnou First nebo Last Minute cenu. Prodloužíte si tu krátké české léto a v zimě si na pláži prohřejete tělo.

Stále častěji jsou exotické destinace využívané pro svatební obřady a líbánky. Zamilované páry volí hlavně Maledivy, Omán, Mauricius, Varadero na Kubě nebo ostrov Bora Bora. Při výběru dovolené v exotice je potřeba počítat s proměnami počasí a hlavně s obdobím dešťů. U každé země je klima odlišné a informace o počasí ve vybrané zemi a Vašem termínu je nutné si dohledat. Pokud si dovolenou pořídíte včas na First Minute, rozhodně ušetříte a budete mít mnoho možností výběru.

Pozoruhodná Asie a poznávací zájezdy - Asie s krásnou přírodou, starobylými památkami a vynikající kuchyní je momentálně nejnavštěvovanější kontinent, co se týče exotické dovolené. Oblíbené jsou především Bali, Thajsko, Vietnam, Srí Lanka a Maledivy. Podnebí Asie je, vzhledem k její velikosti, dost variabilní, při plánování dovolené je velice důležité najít si specifika počasí vámi vybrané země.

Dovolená v Karibiku - Ostrovy Kuba, Bahamy, Dominikánská republika, Jamajka a Portoriko, ale také menší Barbados a Martinik se těší přízně návštěvníků z celého světa. Kdo by si nechtěl se sklenkou rumu užít azurové moře, bílé pláže a dobrou náladu místních obyvatel. Teploty tu neklesají pod dvacet stupňů, nejvyšší šplhají k 35 stupňům. Období dešťů tu bývá v podzimních měsících.

Kapverdy - Kapverdy se staly hitem pro odpočinek českých turistů, doba letu 6–7 hodin je příjemná a rázem se ocitnete v africkém ráji. Zdejší hotely na kilometrových plážích jsou na opravdu vysoké úrovni. Průzračné moře, hory a sopečná souostroví vám zajistí dokonalý zážitek. Na své si tu určitě přijdou milovníci surfu a potápění.

Pojďme se podívat konkrétněji na několik exotických cestovatelských perel a uvidíte sami, která z nich Vás nejvíce osloví. Splňte si sen a vyrazte na exotickou dovolenou třeba hned letos!

Bali - Nádherné pláže, rýžová pole, pralesy a hinduistické chrámy na Vás čekají na kouzelném Bali. Ráj nejen pro surfaře. Doba letu cca 16:30 hod.

Dominikánská republika - Dokonalý relax v Karibiku. Vychutnejte si azurové moře, vysoké palmy a bílé pláže. Ubytování je zde nadstandardní. Průměrná doba letu 14 hodin.

Kapverdské ostrovy - Jednička pro milovníky čistých pláží, nedotčené přírody i odpočinku ve špičkovém hotelu. Vše s africkým nádechem. Průměrná doba letu 06:15 hod.

Kuba - Bílé pláže, krásné počasí, karibské rumy, vynikající doutníky a všudypřítomný jižanský temperament. Na Kubu doletíte v průměru za 13:30 hod.

Maledivy - Synonymum pro luxusní romantickou dovolenou v páru třeba jako svatební cesta. Ideální také pro potápění a šnorchlování. Průměrná doba letu 12:45 hod.

Mauricius - Přepychové hotely obklopené korálovými útesy, top gastronomie, pralesy a vodopády. To je směs lákadel, kterou u nás prostě nenajdete a musíte za nimi do světa... Průměrná doba letu 14 hod.

Mexiko - Slunné Mexiko, to je vynikající kuchyně, karibské pláže a starověké památky, zkrátka přírodní krásy na každém kroku. Průměrná doba letu 14:35 hod.

Seychelské ostrovy - Luxusní hotely a servis. Seychely lákají nejen na nádherné pláže, atoly a tyrkysové moře, ale i na exotickou kuchyni. Průměrná doba letu 12:50 hod.

Spojené arabské emiráty - Tradiční arabská kultura a nejmodernější budovy na světě, to je velké lákadlo. Užijte si luxusní prostředí, odpočinek a třeba i nákupy. Průměrná doba letu se pohybuje kolem 6 hodin.

Srí Lanka - Ráj nejen surfařů. Rozsáhlé čajové plantáže, pralesy, chrámy v džungli a posvátná místa. Bohatá fauna všude okolo. Průměrná doba letu 12:35 hod.

Thajsko - Vychutnejte si místní kuchyni, navštivte buddhistické chrámy, trhy na vodě a relaxujte na nádherných plážích. Průměrná doba letu 12 hod.

Zanzibar - Tropické klima a vyhřátý oceán, který láká k potápění. Ostrov s výjimečnou přírodou a písčitými plážemi. Navíc s top servisem. Průměrná doba letu 15:25 hod.

Nahoru