Upravit stránku

Protože v příspěvku "Výročí narození známých osobností pro rok 2019" je spousta jmen a osobností, nevznikl tam již prostor se na některé známé tváře podívat pečlivěji. Proto vznikl třeba tento článek, kde píšeme čistě o letošních čtyřicátnících.

V lednu slaví Zuzana Norisová
Jistě znáte písničku o Macejkovi, který išel do Malacek... Tak vězte, že právě v Malackách se 24. ledna 1979 narodila slovenská herečka a zpěvačka Zuzana Norisová. Do povědomí široké veřejnosti se dostala díky roli Terezy ve filmu Filipa Renče Rebelové. Následovala řada dalších filmů, muzikálových rolích a televizních seriálů. Z muzikálů připomeňme Pomáda, Rebelové, Kleopatra, Tři mušketýři, ze seriálů Strážce duší, Letiště, Soukromé pasti, Život a doba soudce A. K. a z filmů Hodinový manžel, Tři bratři nebo Volnomyšlienkár.

Čtyřicítku má na krku i Xindl X
Písničkář Xindl X se vlastním jménem jmenuje Ondřej Ládek a narodil se před čtyřiceti lety 16. srpna 1979. Jeho hity se vyznačují osobitými a velmi nápaditými texty, z nichž ovšem mnohé tak trochu zbytečně ujíždějí do řekněme pubertální roviny přisprostlých výrazů, které zrovna nejsou ideální, aby si je broukaly děti. Což je škoda, protože řada jeho písní je vyloženě pro ně. Tak to je taková moje poznámka, jinak je prostě skvělej Xindl.

V září slaví také Pink
Americká popová zpěvačka Alecia Beth Moore je v hudebním světe známá jako Pink Trojnásobná držitelka Grammy se věnuje i herectví a objevila se např. ve filmu Charlieho Anílci 2. Daleko známější jsou však její hity, z nichž připomeňme namátkou Stupid Girls, Dera Mr. President nebo The Truth About Love.

Pokud Vás zajímají také další výročí roku 2019, přečtěte si článek Jaká výročí přináší rok 2019.

Nahoru