Upravit stránku

Warhammer 40,000 (neoficiálně též známý jako Warhammer 40K, WH40K nebo W40K) je stolní válečná hra miniatur, vyráběná společností Games Workshop. Je to neuvěřitelné, ale Warhammer 40K byl vytvořen Rickem Priestleyem už v roce 1987 jako futuristický souputník Warhammer Fantasy Battle (dále jen WFB), se kterým sdílí mnoho herních principů.

Warhammer 40,000 je hra zasazená do obrovského fiktivního sci-fi vesmíru. Ten obsahuje mnoho ras a různých frakcí včetně Impéria lidí (38 tisíc let v budoucnosti), Orků a Eldarů, které má společné s WFB. Chování jednotlivých ras v boji určují pravidla hry, směrnice a doplňkové armádní „kodexy“, které vycházejí samostatně nebo spolu s dalšími články v časopisech společnosti.

Hráči si mohou individuálně sestavit a nabarvit miniaturní figurky, které představují futuristické vojáky, monstra, válečná vozidla apod. Tyto figurky jsou seskupovány do komand a armád, které jsou poté postaveny proti ostatním hráčům. Každá jednotka stojí určitý počet bodů, které určují hodnotu figurky.

Hráči bojují tak, aby měli přibližně stejný počet jednotek, tudíž každý hráč má k dispozici zhruba stejné množství jednotek, které umístí na bitevní stůl s terénem, který je ručně vyrobený nebo koupený. Hráči si pak zvolí scénář, od jednoduchých až po větší střetnutí nebo dokonce bitvy zahrnující mnoho variabilních cílů.

Modely jsou fyzicky přesunovány po stole, přičemž vzdálenosti mezi modely hrají ve výsledku boje důležitou roli. Hra je tahová, dílčí výsledky určí tabulky a hody kostkami. Boj může trvat půl hodiny, ale i několik dní a bitvy mohou být propojeny v kampaň.

Některé herny a hobby prodejny dokonce pořádají celé turnaje. Oficiální turnaje se konají pravidelně. Jestli chcete do světa Warhammer 40,000 proniknout, klikněte na tlačítko níže.

Nahoru