Upravit stránku

Co se Vám vybaví, když se řekne Lipno? Někomu největší přehrada u nás, jinému jedno z nejlepších lyžařských středisek, další si vybaví Stezku korunami stromů, jiný pomyslí na lodě, rybaření, sport, bruslení, no zkrátka Lipno toho nabízí tolik, že budete doslova zírat. Sezóna na Lipně totiž nikdy nekončí a nabízí spoustu možností na jaře, v létě, na podzim i v zimě.

Pokud chcete poznat přehradu Lipno nejen ze březu, ale přímo z vodní hladiny, pak doporučuji vyhlídkové plavby. Nástupní místa pro loď Adalbert Stifter jsou v Lipně nad Vltavou a ve Frymburku a jezdí se v prázdninových měsících v červenci a srpnu hned několikrát denně. Další plavby nabízí loď Vltava, která dělá okruhy z Horní Plané a Černé v Pošumaví.

Na Lipně jsou také ideální podmínky pro in-line bruslaře. K dispozici máte řadu krásných stezek a pokud nemáte vlastní in-line brusle, můžete si je zde i zapůjčit. Totéž platí samozřejmě o kolech a v zimě o sjezdovkách, běžkách a dalších sportovních doplňkách.

Na Lipně si můžete vybrat také z široké nabídky indoorových sportů. Například Sportovní aréna v Amenity poblíž Skiareálu Lipnu nabízí dvě tenisové, dvě badmintonové, dvě squashové hřiště, lezeckou stěnu s celkovou kapacitou deset dvojic, bowlingovou dráhu a dokonce i golfový simulátor.

Letní dovolenou doporučuji spojit s návštěvou Stezky korunami stromů, která nabízí výhled na lipenské jezero a Novohradské hory tak, jak jste je ještě neviděli. Ze stezky dolů pak můžete sjet tobogánem! Hned vedle stezky je Království lesa, což je lesní městečko s množstvím herních prvků pro děti, přibližující krásu a rozmanitost lesa. Velký úspěch má také zapůjčení horských koloběžek a následný sjezd lesem pod lanovkou, která vede právě ke Stezce korunami stromů.

Jedná se o speciální model koloběžky do terénu s odpruženou přední vidlicí a širokým stupátkem pro nohy pro pohodlnou a bezpečnou jízdu. Jezdit mohou už děti od 8 let a kromě koloběžky budete vybaveni pochopitelně i helmou. Koloběžková trasa z vrchu Kramolín je dlouhá asi 3,5 kilomteru a zavede Vás po lesních i asfaltových cestách na netradiční místa, které jinak návštěvníci nenavštíví.

Sešup z kopce dolů si můžete dát také na zdejší bobové dráze, respektive dvou drahách, neboť tu vyrostla jedna zbrusu nová! Starší korytová je dlouhá kilometr a má 21 zatáček, dva tunely a terénní zlomy. Dole se posadíte na speciální boby a Ty si Vás samy vyvezou na kopec, z něhož pak svištíte rychlostí, kterou si sami můžete regulovat pomocí páky. Novější je Horská dráha. Obě dráhy jsou vzájemně propleteny nadjezdy, podjezdy a tunely. Jedná se o unikát, který jinde v ČR nenajdete! Navíc je horská dráha nejbezpečnější dráhou, která se ve světě vyrábí, a to především díky bezpečnostním pásům a automatickým brzdám.

Zimní dovolená na Lipně pak láká především do Skiareálu Lipno, kde máte za optimálních podmínek k dispozici 13,5 km sjezdovek, tři pohodlné čtyřsedačkové lanovky a jednu dvousedačkovou. Dále vylepšený a rozšířený snowpark dle náročnosti od úplných začátečníků po pokročilé jezdce. Dále je tu zábavná skicrossová a snowcrossová trať, výukové hřiště Fox park a spoustu dalšího.

No koukám, že se mi ten článek nějak natáhl, a to jsem ještě nezmínila ani Aquaworld Lipno a jeho možnosti, pak je tu Bike park Lipno, Marina Beach, lunaparky, autodrom, strašidelný hrad, trampolíny, velkou kyvadlovou extrémní odstředivku a spoustu dalšího, protože je tady toho fakt šíleně moc.

Spíš Vám závěrem doporučím, abyste si pořídili Lipno card, neboť díky ní můžete docela zajímavě ušetřit na různých vstupech apod. Navíc máte možnost nákupů vstupenek online přes mobil a nemusíte tak stát fronty u pokladen. Ceny jsou zvýhodněny a ještě procházíte rovnou vstupy bez čekání. Tak ahoj na Lipně!

Nahoru