Upravit stránku

Než Vám řeknu, co Vás bude tahle sranda stát, tak poslouchejte, co tenhle skutečně mega zážitek obnáší. Řeč je totiž o letu stíhačkou L-29, která to dokáže vytáhnout až na neskutečnou rychlost 680 km/h ve vodorovném letu.

Ani se nedá říct, že by tohle byl sen všech drsňáků a adrenalinových nadšenců, protože tohle je záležitost, o které většina z nich ani nesní, protože by je ani nenapadlo, že se zkrátka proletět mohou. Zažít přetížení až 5G (ale nebojte, "jenom" pozitivní), to už je tedy něco.

Tento cvičný proudový letoun toho prožil hodně, ale je stále ve skvělém stavu, takže nemusíte být v armádě, abyste dostali tuhle nebývalou příležitost. Vlastní ho totiž rodinná firma a celý tříhodinový program je plný osobních zkušeností, vyprávění a skoro hmatatelné lásky k létání a letadlům.

Po úvodním povídání a předletové přípravě se absolvent tohoto zážitku posadí do sedačky za pilota, na hlavu dostane helmu a jde se na to. Let stíhačkou střemhlav, zvraty, převraty a další otočky ve vzduchu ho naprosto dostanou. Let stíhačkou je prostě něco, co zažijete maximálně tak jednou za život, takže asi nemusím příliš rozebírat, jak moc speciální je to zážitek.

Tenle zážitek není pro žádné bábovky, ale pro pořádné odvážlivce. Což samozřejmě neznamená, že je to čistě mužská záležitost, neboť do toho jdou i mnohé ženy! Dopřát si můžete 15 minut zážitkového letu ve stíhačce, ale také třeba celou hodinu. A pokud chcete, abyste se mohli tímto zážitkem pochlubit, kudy budete chodit, tak můžete mít variantu s video záznamem.

Cena letu ve stíhačce samozřejmě není levnou záležitostí, ale holt se tu bavíme o stíhačce... Celý program zážitkového letu trvá zhruba 3-4 hodiny, což je pro opravdového nadšence do létání určitě pecka, než aby jen přišel, proletěl se a zase šel domů...

No a tedy ta cena? Začíná někde na 23 500 Kč u nejlevnější varianty a postupně stoupá podle délky letu či doplňkových služeb. Je to hodně, ale jako fakt se tu bavíme o letu opravdickou stíhačkou! A je mi jasné, že někteří z Vás teď nebudou mít vůbec lehké spaní :D

Nahoru