Upravit stránku

Chtěla jsem Vám říct, že máte možnost řídit třináctitunové monstrum - bojové vozidlo BVP. Nepojedete po dálnici, ale obtížným terénem vojenského prostoru Milovice. Tahle mašina jede rychlostí až 65 km/h a nezalekne se ani hromady bláta, prudkých zatáček a strmých svahů. Neodmítne ani občasné brodění skrze vodní příkop.

Bojové vozidlo pěchoty (BVP - 1) je stále aktivně využíváno českou armádou a nejde tedy o žádný trenažér, ale skutečný bojový stroj. O to větší je to pro chlapa zážitek, tedy předpokládám, že tato možnost rezonuje hlavně s chlapy. Bojová hmotnost 13 000 kg, maximální rychlost 65 km/h, jízdní dosah až 600 km a rychlost plavby 7 km/h, to jsou důležité vlastnosti zmíněného obrněného transportéru.

Po prohlídce bojové techniky a krátké instruktáži již budete moci usednout do řidičského křesla a rozjet tuhle parádní mašinu. Zážitek je zaručený a instruktor je při jízdě stále přítomen. U tohoto bojového zážitku lze vybrat z devíti variant. Řídit může samozřejmě pouze jedna osoba, ale lze to kombinovat s jedním či dvěma spolujezdci.

A když už budete v Milovicích, byla by škoda nezkusit si vystřelit ze samopalu. A to buď z legendárního Kalašnikova AK47 nebo z v Čechách vyrobeného VZ 58. Samozřejmě každá varianta obsahuje prohlídku bojové techniky, zapůjčení oblečení, zaškolení od profesionálního instruktora a samotnou jízdu.

Prvních 15 minut Vás instruktor vyveze ze základny a ukáže v praxi, jak vše funguje. Poté přijde čas na Vašich 30 minut neohrožené jízdy. Instruktor bude stále poblíž, na střeše za řidičem, takže pokud se mu jeho rady nebudou líbit, může se pokusit jej setřást...

Ale nedoporučuji, protože nikdy nevíte, kdy jeho rady budete potřebovat. V posledních 15 minutách pak instruktor předvede, co tento stroj všechno umí. Jestli Vás to zaujalo, máte hned tip na opravdu luxusní dárek pro opravdového chlapa drsňáka vojáka.

Nahoru