Upravit stránku

Považuji za nezbytné Vás seznámit s informací, jak pečovat o karnevalové kostýmy, které se svým charakterem zpravidla vymykají běžnému oděvu, jaký perete celkem pravidelně.

Co si budeme říkat, ideální je prát kostýmy na maškarní v ruce, protože tento způsob je nejšetrnější, pokud nejste nerváci a kostým při tomto procesu vzteky neroztrháte na kusy...

Podstatná je také informace, že čím méně často kostým perete, tím lépe. Ideální je ho neprat vůbec, tudíž ho nesmíte při každé příležitosti zasvinit.

Pakliže nedáte na praní dopustit a musíte ho prát nutně v pračce, zvolte co nejšetrnější program praní. Jak platí i pro běžné praní, dávejte k sobě vždy oblečení stejně barevně laděné, aby nedošlo k nechtěnému obarvení navzájem. 

Doporučuje se před praním výrobek nenamáčet a ani po praní jej nenechávat zbytečně dlouho ve vodní lázni. Prát na 30 stupňů. Dobrým tipem je prát kostýmy naruby, což pomůže šetření povrchu výrobku. Platí to i pro sušení. 

Rozhodně nesušit v sušičce ani na tepelných tělesech. Většina kostýmů se vyrábí z umělých vláken a mohl by tak dojít k poškození kostýmu. Optimální je kostým pověsit na ramínko a nechat schnout v této poloze. Pokud kostým volá po žehlení, žehlete opět naruby a přes látku, aby nedošlo k poškození.

 

Nahoru