Upravit stránku

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov má za sebou kuriozní přestávku z velmi kuriozního důvodu, jakým byl kuriozní nouzový stav. Nyní ale hrdě volá do světa, že opět mohlo otevřít své brány a zve Vás srdečně k návštěvě.

Na stovky exponátů se do Pelhřimova můžete přijet podívat denně od 9 do 17 hodin. Vstupenky zakoupíte přímo v expozicích muzea, není třeba je objednávat po internetu. Při oficiálním znovuotevření muzea pánové v dobových uniformách vypálili slavnostní salvu z historických mušket a nechyběla ani významná osobnost českého i světového sportu.

O koho jde? Prozradím, že je to dvojnásobná mistryně světa v běhu na 800 a 400 metrů (Helsinky, 1983), držitelka stříbrné olympijské medaile (Moskva, 1980) a mnohonásobná medailistka z mistrovství Evropy. Dokázala 26. července 1983 zaběhnout v Mnichově 800 metrů za 1:53,28 min. a tento výkon je historicky nejdéle platným světovým rekordem v dějinách lehké atletiky!

Jistě jste poznali, že zmíněnou atletkou je Jarmila Kratochvílová, která při znovuotevření muzea byla zároveň uvedena do Rekordmanské síně slávy. Zdatně jí asistovali i členové Spolku přátel dělostřelby z Jihlavy, držitelé titulu Kolektivní rekord roku za "Největší salvu z historických dělostřeleckých zbraní".

Muzeum je ideálním turistickým cílem. Na své si přijdou všichni – děti, dospělí i senioři. Nabízí dvě vnitřní expozice a zahradu s obřími předměty: Stovky exponátů největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších… V expozici Zlaté české ručičky naleznete světově ojedinělou kolekci více než 90 unikátů ze zápalek a zápalkových hlaviček a další výrobky šikovných českých rukou.

Expozice jsou od sebe vzdáleny pouhých 10 minut chůze. Vstupné – 150 Kč (senioři 120 Kč, děti od 7 let 100 Kč) platí do obou expozic i zahrady. Pejsci jsou vítáni. A to opravdu, nedělám si z Vás dobrý den...

Nahoru