Upravit stránku

V květnu je možný vstup do parku na základě elektronické vstupenky, zakoupení v síti Ticketstream nebo celoroční vstupenky. Nákup vstupenek na prodejně momentálně nelze uskutečnit. Vstup na základě této vstupenky je možný pouze přes pokladnu u hlavního vchodu do parku nebo přes pokladnu u vstupu do druhé části parku. Platnost elektronické vstupenky je deset dnů od data nákupu.

Přijďte objevit jedinečné průhledy, domácí i cizokrajné dřeviny a dechberoucí kompozice. Magnólie a rododendrony kvetou, sezóna v Průhonickém parku začíná. 250 ha unikátního přírodně krajinářského parku, který je Národní kulturní památkou a památkou UNESCO čeká na Vaši návštěvu.

Přírodně krajinářský park o rozloze 250 ha založil v roce 1885 hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca. Využil členité údolí potoka Botiče a jeho přítoků Dobřejovického a Zdiměřického potoka. Jako základ parkové kompozice založil mistrně volené průhledy. Porosty dřevin, skupiny stromů a keřů střídal s lučními plochami, rybníky, potoky a jejich slepými rameny. Dovedně využil proměnlivost dřevin v různých ročních obdobích.

Mimo významu umělecko-historického je park cenný i dendrologicky, jako sbírka domácích a cizokrajných dřevin – okolo 1600 druhů. Výjimečná je především sbírka rododendronů čítající okolo 8000 kusů ve 100 druzích a kultivarech. Přijďte si odpočinout a užít si rozkvetlého ráje na zemi.

Otevírací doba:
Po-Ne 7:00-19:00

Sezóna hlavní (1.4.-31.10.)
Plné vstupné - 100,- Kč
Snížené vstupné (děti 6-15let, studenti, senioři nad 65 let) - 60,- Kč
ZTP - 20,- Kč
Děti do 6 let, ZTP/P + doprovod zdarma
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) - 260,- Kč
Poplatek za psa - 20,- Kč

Nahoru