Upravit stránku

Zatímco život sportovců je aktuálně velmi omezen, ti ve světě e-sportu jsou aktivnější více než kdykoliv dříve. Popularita počítačových her stoupá a s nimi přibývá také událostí, které se na ně nabalují. Reálné sporty se překlápějí do online soutěží a turnajů, což kvitují i média, která v oblasti sportu nemají moc o čem psát a točit reportáže.

E-sporty jsou tak v nebývalém popředí zájmů, čemuž pomáhají paradoxně také vrcholoví sportovci "z reálného sportovního světa". Čas od času proběhne médii zpráva o počítačových zápoleních fotbalistů, hokejistů, tenistů nebo třeba cyklistů.

Pravda, o mnohých vrcholových sportovcích je jejich náklonnost k počítačovým hrám dlouhodobě známá, ale takovéto zviditelňování je dnes na nové vyšší úrovni. A jelikož sport i e-sport je o přitahování pozornosti, tak si různé osobnosti svým počítačovým hraním zajišťují nové fanoušky a udržují se ve středu zájmu médií.

A máme tu další paradox, neboť na sportu jsou závislé také sázkové kanceláře, nabízející sportovní sázky. No jo, ale na co si vsadit teď, když se sportovní soutěže nehrají? No třeba právě na počítačové ligy, turnaje a soutěže... A co Vy? Vy jste ještě sportovním počítačovým hrám nepodlehli?

Nahoru