Upravit stránku

Nejvyšší čas po náročných týdnech v izolaci vyrazit někam do přírody. Samozřejmě za dodržování platných bezpečnostních a hygienických předpisů. Na lipenské Stezce korunami stromů můžete letos postřehnout novinku, kterou jsou ptačí hnízda šumavských opeřenců. S ptačími hodinami, budkami i informačními tabulemi se dozvíte kompletní poznatky o zdejší ptačí říši.

Lákadlem je samozřejmě netradiční pohled na lipenské jezero, jedinečné výhledy do krajiny i sešup po skluzavce ze stezky dolů. Přijďte si rozšířit nebo zopakovat své dosavadní znalosti, vyzkoušet odvahu a balanc na adrenalinových zastávkách a užít si krásnou rodinnou procházku.

Návštěvu Stezky můžete spojit s návštěvou lesního hřiště Království lesa, které je opodál. Přijďte do království rozhýbat svá ztuhlá těla a vyzkoušet všechny atrakce. Zkuste si odrazy na Královské trampolíně, mrštnost a odvahu na Hradních stezkách nebo se zkuste neztratit v loupežnickém bludišti.

Na výletníky už jsou připraveny také půjčovny sportovního vybavení, takže pokud je libo půjčit si na Lipně kolo, in-line brusle, koloběžku nebo rovnou loď, určitě je to možné. Nic z toho tak není třeba mít vlastního a řešit přepravu nebo kupování tohoto vybavení.

A když jsme u sportování, tak od pátku 1. května je v provozu také půjčovna sjezdových koloběžek. Takže pokud navštívíte Stezku korunami stromů, nemusíte dolů nutně jet Stezkabusem, lanovkou nebo jít pěšky, ale můžete zažít trochu adrenalinu.

Pro koho je tato zábava určena? Pro všechny starší 8 let, kteří chtějí vyzkoušet něco nového. Pro ty, kteří si budou chtít užít krásné počasí a hlavně pro všechny, kteří to ještě nezkusili. Půjčovna je otevřena každý den od 10.30 do 17 hodin a najdete ji pár kroků od Stezky korunami stromů.

Pokud se Vám jízda na koloběžce zalíbí, zajděte do půjčovny Intersport rent Kapitanát a půjčte si tu silniční. Na ní můžete vyrazit na zametenou cyklostezku, která vede kolem jezera. Nebo si půjčíte kola a vyrazte na cyklovýlet do okolí. Možností na Lipně je spousta, protože na Lipně sezóna nikdy nekončí.

Nahoru