Upravit stránku

Když jsem poprvé letěla letadlem, byla jsem mile potěšena, že to se mnou nic nedělá, tedy že mi není blbě jako kámošce, která vedle doslova trpěla. A nejenže mi není blbě, byla jsem nadšena a zírala dolů jak u vytržení. Ale skočit dolů s padákem? No, ty bláho, to už je zase jinej level, co?

Dobrou zprávou je to, že pokud o tandemovém seskoku sníte, toužíte, nebo víte o někom, kdo by si ho milerád dopřál, tak to prostě a jednoduše jde zařídit velmi snadno. To je fajn, ale nejprve musíte sebrat všechnu odvahu a fakt se rozhodnout. Protože jakmile Vás letadlo vynese do výšky zhruba čtyř tisíc metrů, pak už bude na rozmýšlení pozdě.

Jelikož v tom ale nebudete sami, není se čeho bát. Zkušený parašutista si Vás připne na sebe a o vše podstatné se postará. Vy si tak můžete vychutnávat až minutu volného pádu v neuvěřitelné rychlosti až 200 kilometrů za hodinu. Pak se otevře padák Vy si užijete zhruba deset minut dlouhý let padákem, kde už bude čas na kochání se nádhernými výhledy, vyzkoušet si sami padák ovládat apod.

Tandemový seskok padákem prý nadchne každého, kdo si ho jednou vyzkouší. Obrovsky mu zvedne sebevědomí, protože vyzkoušet si něco takového na vlastní kůži se zkrátka nepoštěstí každému. Pokud se to pro Vás stane návykové, můžete si příště dopřát třeba skok ze šesti kilometrů.

Zkušenosti s tandemovým seksokem jsou vždy podobné. Nejprve je provází lehká nervozita, poté nadšení a neskutečná euforie a po přistání pocit, že to uteklo vlastně docela rychle a že byste si rádi takovýto silný zážitek zase někdy zopakovali. Takže jestli do toho půjdete, jste fakt borci!

Nahoru