Upravit stránku

Mám v rukou dárek, který je výjimečný hned v mnoha ohledech. Máloco je tak vhodné pro mladé i dříve narozené jako právě Česká kniha rekordů. Jsem přesvědčena, že dokáže potěšit muže i ženu, kluka i holku, babičku i dědečka, prostě kohokoliv, kdo je schopen si najít trochu času na toto neuvěřitelné čtení, navíc doplněné stovkami fotografií a tisícemi údaji o českých NEJ. Naleznete v ní téměř vše, čím se může Česká republika pochlubit v oblasti kultury, vědy, sportu i přírodních krás a turistických zajímavostí. Je doplněna výběrem nejnovějších rekordních pokusů, nashromážděných archivy Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov a svým obsahem je symbolickým příspěvkem k oslavám výročí 100 let republiky.

254 stran formátu A4 je doslova našlapaných zajímavostmi a kuriozitami. O České republice se zde například dozvíte, kde mají nejmenší náměstí, kolik obyvatel má nejmenší české město, kde je nejvyšší bod, největší jezero nebo nejvyšší stavba. Můžete si počíst o osobnostech i počinech, na které můžeme být hrdí a které jsou světově unikátní. Jistě zažijete nejedno překvapení, co vše světově známé pochází právě od nás.

Své místo zde mají třeba sportovní rekordy a zajímavosti, rarity ze světa hudby, filmu, rozhlasu, divadla, tance, knih apod. Jistě si rádi přečtete, jaké je nejdelší české slovo nebo nejdelší název obce, sliny se Vám budou sbíhat u čokoládových rekordů, ale své místo zde má samozřejmě také pivo nebo víno.

česká kniha rekordů

Nás dietáře překvapí apetit některých jedlíků, ale také různá lidská nej jako je nejvyšší účes, nejdelší knír, obvod pasu apod. Na své si přijdou také milovníci cestování, auto-moto i moderních technologií. Dozvíte se také hasičské či letecké rekordy, jako je nejdéle trvající zásah, největší požár historické budovy, nejvíce evakuovaných osob, největší hasičská fontána, největší funkční bezpečnostní zápalka, kolik bylo nejvíce současně hozených vlaštovek, kdy a kolik se sešlo nejvíce letadel na jednom místě, kdo je pilot s největším počtem startů, jak velký je největší hlavolam Ježek v kleci, jak vypadá motocykl z 22 druhů dřeva a to jsem teprve v polovině knihy...

Mám pokračovat? Já myslím, že to není třeba, protože jste jistě stejně jako já usoudili, že tuto knížku chcete mít jednak doma, jednak ji dáte jako vánoční nebo narozeninový dárek někomu blízkému, komu udělá radost. A to je fajn.

Nahoru