Upravit stránku

Rady ptáka Loskutáka jsou televizním magazínem plným rozličných inspirací. Diváci TV Nova jej mohou sledovat již dlouhých dvacet sezón, konkrétně od roku 2001. Za dobu svého vysílání se stal jedním z nejoblíbenějších pořadů televize Nova.

Sourozence Gondíkovy v roli moderátorů vystřídal před několika lety známý herec Petr Rychlý. Ten si získal fanoušky svým zaujetím, svěžím přístupem a ochotou zkoušet nové i neobvyklé věci. Svou všestrannost pravidelně ukazuje nejen na zahradě a v loskutácké kuchyni, ale díky svým hostům také ve výtvarné dílně.

Mezi návštěvníky studia, kteří pravidelně přinášejí návody na výrobu rozličných ozdob a doplňků, patří neodmyslitelně i Monika Brýdová. Její neotřelé tvůrčí nápady jsou plné fantazie a jsou nezbytnou součástí tohoto pořadu. A právě Monika Brýdová dala dohromady knížku To nejlepší z Loskutáka.

"Často dostávám otázku, jak jsem se do pořadu Rady ptáka Loskutáka dostala. Odpovídám upřímně - prostě jsem se tam vetřela. Přiznám se, že touhu ukázat před kamerami, co umím, jsem měla od chvíle, kdy jsem v USA zahlédla v televizi slavnou Marthu Stewart. Ta žena mne fascinovala a já věděla, že to prostě musím zkusit," říká v úvodu knihy Monika Brýdová a dodává:

"Nejdříve jsem poslala recept do konkurenčního pořadu a poté, co jsem vařila před kamerami, mne porota určila vítězkou soutěže. Následně jsem si ještě vyzkoušela natáčení ve studiu. Světla a kamery mne fascinovaly, nicméně formát pořadu se mi nelíbil. V tu dobu se začal vysílat pořad Rady ptáka Loskutáka a já zkrátka napsala do televize, že mne tam potřebují, že jsem určitě pro ně ta pravá. Ano, chtělo to hodně sebevědomí a osobní odvahy. Ale dávno vím, že sedávat v koutě a čekat, až si mne někdo všimne, nefunguje."

Pokračování tohoto zajímavého příběhu už nebudu prozrazovat, najdete je v knize, stejně jako spoustu námětů, co tvořit a vyrábět. Namátkou uvedu recy šperky z puzzlí, malované tenisky, kabelku z LP desek, minikvětináčky z kapslí, maňásky z ponožek a další pěkné věcičky. Pokud jste tvořiví nebo někomu tvořivému hledáte dárek, určitě je tato knížka pěkným tipem, který potěší.

Nahoru