Upravit stránku

To by se nám to všem krásně nakupovalo, kdyby se zboží objednávané po internetu neprodražovalo o poštovné... Svého času se spousta e-shopů předháněla v tom, kdo nabídne levnější poštovné či dokonce poštovné zdarma třeba od nákupu za 300 Kč apod. Dopravci si ale za dodání zásilky nechají zaplatit vždy, protože kdyby to dělali zdarma nebo pod cenou, velice rychle by zkrachovali.

E-shop nabízející levné poštovné tak musí tuto ztrátu dohánět jinde. A kde jinde ji dohnat, než u cen zboží. Vím o řadě obchodníků, kteří ve snaze urvat zákazníka na co nejnižší ceny zboží i poštovného jednoduše zkrachovali. Přiznám se, že i já jsem měla tendenci jít pod cenu, kterou ve skutečnosti dopravcům za dopravu platím, aby byl zákazník spokojen.

Je třeba si uvědomit, že cesta Vašeho balíčku je poměrně složitá záležitost. U nás si jej vyzvedne dopravce, naloží do auta a  doveze na nejbližší depo. Tam jsou balíčky roztříděny a zařazeny na další cestu směrem na depo nejblíže cíli. Musí být tedy znovu naloženy do auta. V noci se balíčky přesunou třeba přes celou republiku, aby je někdo znovu vyložil z auta a znovu roztřídil, aby putovaly do toho správného auta na rozvozové trase.

Ráno pak tím autem putuje zásilka na Vaši adresu, na poštu nebo výdejnu podle toho, kam jste si přáli ji dodat. Předání zásilky do Vašich rukou zaměstná dalšího člověka a je tedy jasné, že celý tento složitý proces něco stojí. Z cen dopravy navíc přepravci postupně platí výplaty, náklady na provoz aut, samotná auta, obrovská depa - skladové prostory a s nimi spojené další náklady.

Jelikož si uvědomuji, že poštovné zdarma je pro řadu zákazníků silným rozhodovacím faktorem, také jej nabízím. Ve chvíli, kdy nakoupíte za více než 2000 Kč u nás poštovné neplatíte. To neznamená, že Váš balík doveze dopravce zdarma, ale znamená to, že to jde na moje náklady. Jelikož prodáváme spíše levnější zboží, které stojí zpravidla jen desetikoruny či stokoruny, je to takové poděkování těm zákazníkům, kteří se z našeho pohledu "sympaticky rozšoupnou". Děkujeme!

Nahoru