Upravit stránku

Dovolená je zpravidla drahou záležitostí a utratíme za ni tisíce, desetitisíce a někteří dokonce statisíce korun. Vyrazit třeba s rodinou letecky k moři není vůbec levná záležitost, ale přesto si ji i české rodiny dopřávají ve velkém. Co kdybyste to letos zkusili jinak? Oželíte zahraniční dovolenou? Pokud ano, můžete dovolenou, strávenou v České republice, výrazně pomoci znovuoživení naší ekonomiky.

Samozřejmě to neznamená, že si v mezinárodním supermarketu nakoupíte sváču a vyrazíte někam do lesů, přespíte ve stanu a budete si libovat, jak jste utratili maximálně tak za benzín. Myslím tím, že podpoříte naše poskytovatele ubytování, restaurace, hospody, turistické ubytovny a další kulturní či turistická zařízení, která jsou zpravidla závislá i třeba na zahraniční klientele. Té se letos ale v hojné míře asi nedočkají a může se stát, že v konečném důsledku výpadky těchto služeb zasáhou každého z nás jako spojené nádoby.

Ostatně v podobném duchu mluví i řada "expertů" na cestování či ekonomiku, k nimž nepochybně patřím :D Dovolím si ocitovat třeba mluvčí cestovní agentury Invia Andreu Řezníčkovou, která říká: „Myslete na podniky, které potřebují podpořit, aby současnou složitou situaci přežily, a nezdráhejte se občas někde zastavit alespoň na kávu a dort nebo na oběd. Je dobré vědět, že pokud si město jen projdete a zase odjedete domů, vlastně mu tím nijak nepomáháte.“

Aby si totiž destinace udržely určitou úroveň, mohly nabízet perfektní služby a byly hezky upravené, potřebují peníze od turistů. Nevíte si rady, kam vyrazit, kde se v českých městech ubytovat a podle čeho ubytování v Česku vybírat? Mrkněte na portál invia.cz – málokdo ví, že cestovní agentura neprodává jen zahraniční zájezdy, ale soustředí se také na Česko, a tak tu najdete téměř přes 1500 různých typů ubytování po celé republice, a to i s recenzemi od reálných zákazníků.

„Jejich počet se navíc neustále zvyšuje, protože Invia intenzivně navazuje partnerství s dalšími hotely, penziony a jinými ubytovacími kapacitami, jichž je v Česku přes 9300. Cestování po Česku jsme také přizpůsobili náš web, kde si teď každý přehledně najde dovolenou podle toho, zda chce vyrazit na kolo, na wellness nebo třeba přespat na zámku, popisuje Řezníčková.

Nahoru