Upravit stránku

Nejčastěji ze všech období minulého století u nás vyhledáváte párty doplňky na akce v duchu První republiky, tedy z období, 20., 30. a dá se říci i ze 40. let 20. století. A protože je o tyto doplňky velký zájem a už zde byly smíchané všechny dohromady, rozdělili jsme je na další podkategorie, které mají celou retro nabídku zpřehlednit.

Pokud tedy navštívíte kategorii Retro párty 20. a 30. léta, vidíte vlevo v menu další možnosti, jak si nabídku "vyfiltrovat" a vidět tak jen to zboží, které skutečně hledáte. Nemíchají se Vám tak dohromady třeba dámské a pánské retro doplňky, které jsou samozřejmě velmi odlišné...

První podkategorií je Dámské oblečení 30. léta, kde máme retro karnevalové kostýmy pro ženy, tedy stylové retro šaty, které je následně potřeba doplnit o další drobnosti. Pokud máte vlastní použitelné šaty, máte vystaráno, ale pakliže kostým potřebujete, věnujte pozornost jeho popisce. Jednak proto, abyste zvolili správnou velikost, jednak se v ní dočtete, jaké doplňky kostým obsahuje. Co není součástí kostýmu, to můžete dokoupit samostatně, neboť právě retro doplňky jsou náplní dalších kategorií.

Tou hned další jsou Dámská péřová boa, což jsou takoví ti péřoví hadi kolem krku, které k retro kostýmu neodmyslitelně patří. Jak uvádím u kategorie i u každého boa v popisce, berte prosím v potaz, že jde o produkt z peří a pokud z boa občas nějaké to peříčko odpadne, je to v pořádku a není to důvod k obavám. Prodáváme levné karnevalové boa, protože dát třeba šest stovek za špičkovou kvalitu by se Vám pro zpravidla jednorázovou akci nechtělo. Nezbývá tedy než vybrat správnou barvu. Asi nepřekvapí, že nejžádanější je černé boa a následně hned bílé.

V další kategorii nabízíme Dámské retro čelenky, kde opět vládnou klasická provedení jako je černá nebo stříbrná. Ty se totiž hodí tak nějak ke všemu, zatímco třeba červené čelenky, respektive ty s červeným peřím, už je vhodné kombinovat třeba s červenými šaty a červeným boa, ale barevné fantazii se samozřejmě meze nekladou a je to jen a jen na Vás, po jaké kombinaci sáhnete.

Pokud z nějakého důvodu nechcete retro čelenku, můžete sáhnout po slušivém kloboučku. Jaké se v době První republiky nosily, najdete v samostatné kategorii Dámské retro klobouky. Opět není třeba nic složitého vymýšlet, žádným kloboukem neuděláte chybu a jistě v něm budete vypadat elegantně jako prvorepubliková dáma.

Co dalšího by se Vám k retro převleku mohlo hodit? Ať je to cokoliv, najdete to pak v kategorii Módní doplňky 30. léta. Jsou zde především dámské rukavičky od krajkových po dlouhé, krátké, černé, bílé atd. Hodit se Vám může také pěkná retro kabelka, a to nejen jako párty doplněk, ale také jako praktický pomocník, kam schováte svůj "retro" mobil, peníze a klíče... Máme zde také punčochy nebo třeba tehdy oblíbené cigaretové špičky.

Ženy bude ještě zajímat kategorie Retro paruky, kde jak už název napovídá, jsme soustředili pouze paruky, které odpovídají právě módě a střihu 20., 30. a 40. let minulého století. Převládají samozřejmě dámské paruky, neboť pokud pánové mají krátké vlasy, nic extra kolem toho vymýšlet nemusejí a budou jistě vypadat i tak retro, anebo to schovají pod klobouk.

Veškeré možnosti retro pokrývek hlavy pak najdou v kategorii Pánské klobouky 30. léta, kde jsou jak stylové klobouky v gansterském stylu a střihu, tak oblíbené buřinky, cylindry nebo třeba barety. Svůj výběr pak mohou muži zakončit v kategorii Pánské retro doplňky, kde najdou vše ostatní, co mohou upotřebit. Namátkou připomenu kníry, fajfky, kšandy, motýlky, kravaty, psí dečky, vousy, brýle, cvikr (monokl) a já už nevim, co ještě.

Doufám, že jsem Vám výběr oblečení na retro párty dostatečně usnadnila a věřím, že u nás vyberete.

Nahoru