Upravit stránku

Nechci tu machrovat, ale já to dala, mám to za sebou a jsem tak nadšená, že to snad ani není možný. Adrenalin, krásný výhled a pocit nekonečné svobody. To jsou asi ty nejlepší výrazy, kterými se dá popsat, co zažijete při tandemovém letu. Ať žije paragliding!

Ať už hledáte nějaké to povyražení pro sebe nebo dárek pro drsňáky i pohodáře starších 15 let, pak tohle je zaručeně super tip a skvělý zážitek. Drsňákům se silným žaludkem doporučuji rovnou variantu s akrobatickým tandem paraglidingem.

Není se čeho bát, protože jste v tandemu, takže o řízení paraglidu i hladké přistání se postará zkušený paraglidista. To je jistě zásadní informace. Pro tandem paragliding jsou důležité termické proudy, které ho v ideálním případě drží ve vzduchu docela dlouho.

Co to vlastně je paragliding a jak probíhá? Paragliding i tandem paragliding se zkušeným pilotem začíná krátkým kurzem paraglidingu. Je potřeba si vysvětlit veškerou důležitou teorii. Pak následuje těšení se na správné počasí a samotný let pak startuje rozběhem z kopce.

Zkušený letec pak využívá stoupavé vzdušné proudy a užívá si plachtění. Vidět svět z ptačí perspektivy a k tomu se nechat unášet termickými proudy, to je přesně paragliding. Tenhle zážitek není jen pro drsňáky, ale i pro opravdové požitkáře, kterým výšky nejsou cizí. Ty výhledy, to je pak opravdu labužnický zážitek...

Cena paraglidingu je více než příznivá, takže není proč váhat. Darovat můžete i variantu paraglidingu s video záznamem, aby na tento zážitek nikdy nezapomněl. Za mě námět na zážitkový dárek, který patří k cenově dostupným a zároveň k těm relativně bezpečnějším.

Nahoru