Upravit stránku

Pokud byste to náhodou nevěděli, elektroboard je vlastně delší skateboard (longboard se čtyřmi kolečky), přičemž zadní kolečka  jsou poháněna jedním elektromotorem. Může být nazýván též jako elektrický longboard či elektrický skateboard dle velikosti. Řízení je stejné jako u klasického skateboardu, přičemž rychlost regulujete bluetooth ovladačem, který držíte v ruce.

Název elektroboard se často objevuje i u gyroskopicky ovládaných dvoukolek, zde se už nejedná o klasický skateboard, ale o vozítko, které je vybaveno dvěma většími postranními kolečky, přičemž v každém z nich je rovnou integrován elektromotor. Ve většině zemí je toto vozítko označováno názvem "Dvoukolka" nebo "Hoverboard", přičemž tento název se uchytil hlavně díky filmu Návrat do budoucnosti, kde se Marty McFly prohání městem na futuristickém dopravním prostředku. V Čechách si získal trochu specifický a odlišný název "Kolonožka".

Ovládání dvoukolek je velmi intuitivní. Jednoduše nastoupíte, nakloníte se a jedete. Pokud se zakloníte, zastavíte. Nic víc, nic míň. Tedy samozřejmě se můžete i otáčet doleva či doprava a jezdit rychle nebo pomalu.

Dvoukolky se od sebe liší výkonností motoru, kapacitou (výdrží) baterie, rychlostí jízdy a dojezdovou vzdáleností. Dražší modely disponují navíc chytrými řidítky s madly, které určují směr jízdy.

K dvoukolkám je dodávána nabíječka kompaktních rozměrů, která umožní rychlé dobití během jedné hodiny a Vy tak můžete zase pokračovat v cestě za svým dobrodružstvím!

Chytrá balanční vozítka jsou určená především pro zábavu a pobavení dětí i dospělých. Jsou vhodná také na přepravu osob v městském provozu a pro rychlý pohyb v rámci firemních areálů a skladů. Špičkový elektronický stabilizační systém tzv. gyroskop zajišťuje velmi jednoduchou a svižnou jízdu, kterou zaručeně zvládnete už po pár minutách!

Hlavně je to úžasný relax a zkrátka něco nového, co ještě před nedávnem patřilo tak akorát do říše fantazie a sci-fi. Tak co říkáte, vyzkoušíte nějakou tu dvoukolku nebo elektroboard?

Nahoru