Upravit stránku

Je mi jasné, že spousta chlapů zpozorní, když si představí, že by se mohli alespoň dočasně stát pilotem a nechat se obklopovat pečujícími letuškami. Pokud si takový zážitek chcete dopřát, nebo ho dopřát někomu ze svých blízkých, pak vězte, že je to snadnější, než by si člověk myslel.

Díky leteckému simulátoru není třeba pro realizaci tohoto zážitku hazardovat se životy pasažérů. V Praze mají simulátor dopravního letadla Boeing 737 NG z roku 2017, který může být na půl hodiny, hodinu či dokonce hodinu a půl Váš. Celou dobu Vám bude krýt záda profesionální pilot, který se postará o to, abyste se zorientovali ve všech těch tlačítkách na palubní desce.

Letušky se postarají o pohodlí během let a zbytek už bude na Vás. Přistát můžete na jednom z 24 000 letišť po celém světě, případně si můžete vyzkoušet adrenalin při simulaci nějaké krizové situace. Dokonce si s sebou můžete vzít i spolucestující, což jistě nebude problém, protože fakt jako kdo by to nechtěl vyzkoušet?

Simulátor není jen takovou hračičkou pro děcka, slouží i pro výuku skutečných pilotů. Vše probíhá jako ve skutečném letadle a Vaším úkolem je tak nahodit motory, přidat plyn, zasunout podvozek a vzlétnout! Ucítíte setrvačnost sedmdesátitunového letounu ve vzduchu a vyzkoušíte si také náročnost přistání. Já myslím, že tohle je super tip na zážitkový dárek i originální námět, jak se zabavit...

Nahoru