Upravit stránku

Musím se přiznat, že ti důchodci, co mě tak bezostyšně předjeli, mne fakt inspirovali, abych se na elektrokola podívala podrobněji. Ono to není jen o lepším zdolávání kopců, ale i takové pojížďky z domova do práce to může velmi zpříjemnit.

Co to vlastně je elektrokolo? Elektrokolo je klasické jízdní kolo, které pomocí systému elektrického pohonu pomáhá cyklistovi v jízdě. Elektro-pohon je schopen doplňovat sílu, kterou vynakládáte při šlapání. Neznamená to tedy, že byste na elektrokole nemuseli šlapat!

Ale díky elektro-pohonu můžete jet v porovnání s klasickým kolem pohodlněji, jednodušeji a bez větší námahy. Stačí přepnout stupeň a podle toho Vám kolo se šlapáním pomáhá. Ta pomoc umí být poměrně vydatná, ale samozřejmě třeba k motorce to má daleko, což je samozřejmě dobře. A díky tomu nepotřebujete pro jízdu na elektrokole řidičský průkaz nebo platit povinné ručení.

Při výběru elektrokola nezapomeňte zvolit správný typ e-kola či správný typ pohonu. Elektrokola s předním pohonem jsou vhodná především pro jízdu po silnicích či ve městě. Elektrokola se zadním pohonem jsou ideální pro mírný terén. Pokud chcete jezdit v náročném terénu, pak jsou ideální elektrokola se středovým pohonem.

Mezi další důležité parametry patří baterie, programy nebo nosnost. Dá se říci, že dříve byla elektrokola považována za pomocníky pro "nemohoucí babičky a dědečky", ale tento trend už je minulostí. Vhodná jsou pro pohodlné cestování do práce, výlety v horském terénu nebo pro efektivní kardio trénink. Proto je důležité nepodcenit výběr a zvolit to správné elektrokolo.

Nahoru