Svátky, výročí a významné dny:
Světový den UFO nepřipomíná první "incident s UFO", ale jeden z nejznámějších a nejlépe zdokumentovaných případů. Tím prvním bylo pozorování soukromého pilota Kennetha Arnolda, který tvrdil, že 24. června 1947 spatřil řadu devíti lesklých neidentifikovaných létajících objektů, letících přes Mount Rainer v té době neznámou nadzvukovou rychlostí. Arnold coby letec ji odhadoval na 1200 mil za hodinu, což by bylo cca 1932 km/hod.).
Tento případ byl prvním poválečným pozorováním, které v USA získalo celonárodní mediální pozornost. Dodnes je považováno za vůbec první pozorování moderní éry pátrání po UFO. Arnoldův popis objektů vedl k pojmům, které zavedl tisk a které se ujaly. Od té doby lidé znají pojmy "létající talíř" a UFO.
Pokud chcete o tomto případu vědět více, doporučuji pokračovat sem na Pozorování Kennetha Arnolda. Není bez zajímavosti, že v následujících týdnech byly hlášeny stovky podobných pozorování z celých Spojených států i jiných částí světa. Rojily se spekulace, dohady, zaručená svědectví i rozporuplné zprávy. Jedna věc je "cosi vidět", ale přinést důkaz?
Nejznámějším případem UFO v této době byl tzv. Roswellský incident. Právě na jeho počest je 2. červenec dnes slaven jako Světový den UFO. V podvečer tu bylo pozorováno UFO diskovitého tvaru, což jak jsme uvedli, nebylo samo o sobě tak mimořádné, neboť podobných svědectví se objevily stovky. Ovšem druhý den ráno 127 km odtud ve směru letu našel rančer William Mac Brazel se svým synem a dcerou na své farmě rozptýlené trosky.
Upozornil na to místního šerifa a ještě chudák skončil na několik dní ve vězení a bylo mu řečeno, že s ohledem na bezpečnost státu nemá o věci s nikým mluvit. Podle vojáků se našly malé trosky, které vlastně ani nestály za řeč, ovšem později se rozjely spekulace, že bylo nalezeno celé diskovité letadlo a dokonce i mimozemská těla. Jako vysvětlení podobných incidentů bylo často používáno sdělení, že šlo jen o meteorologický balón.
Vyšetřovatelé kolem toho dělali hodně caviků, takže není divu, že dodnes nikdo neví, kde je vlastně pravda a o co tehdy šlo. Navíc se v šedesátých letech, když už se na věc zcela zapomnělo, objevila zvláštní němá černobílá nahrávka, zachycující pitvu mimozemšťana, která prý pochází z Roswellu. Na nahrávce se však "mihne" i telefon se šroubovicově točeným kabelem, který se používal až od roku 1957...
V roce 2006 Ray Santilli potvrdil, že se jedná o falečné video, které natočil společně s Gary Shoefieldem. O tazkvaném "největším podvodu" je natočen dokonce i film Pitva mimozemšťana - Alien Autopsy (2006). Ray Santilli tvrdí, že se nejedná o podvod, ale o remake snímku, který si v Roswellu skutečně koupil, ovšem manipulací se film poškodil...