Upravit stránku

Protože v příspěvku "Výročí narození známých osobností pro rok 2019" je spousta jmen a osobností, nevznikl tam již prostor se na některé známé tváře podívat pečlivěji. Proto vznikl třeba tento článek, kde píšeme čistě o letošních padesátnících.

Červnová padesátka Davida Ondříčka
Syn známého českého kameramana Miroslava Ondříčka David se narodil 23. června 1969 v Praze a zůstal u filmové branže, ovšem v roli režiséra a producenta. Jeho debutem se stal v roce 1996 film Šeptej a velké jméno mu zajistili také následující Samotáři a Jedna ruka netleská. Následoval Grandhotel podle scénáře a stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše a pracuje třeba na filmu o Emilu Zátopkovi.

Padesátiny Lucie Výborné
Nerada prozrazuji věk dámy a už vůbec ne takové, která na padesátku absolutně nevypadá. Ale čas nezastavíme a je to prostě tak, česká rozhlasová a televizní moderátorka a novinářka Lucie Výborná se narodila 30. června 1969 v Hradci Králové. Znáte ji jak z televizní obrazovky, tak z rozhlasového vyslání. Jo a mimochodem za manžela má bývalého vicemistra světa v Sumó...

V září slaví Ondřej Kepka
Na svatého Václava 28. září 1969 se narodil Ondřej Kepka, dnes "oštítkovaný" označeními jako herec, režisér, scenárista, moderátor, fotograf apod. Pochází z herecké rodiny a do světa filmu vtrhl nezapomenutelnou rolí v seriálu Arabela. Možná nevíte, že je prezidentem české herecké asociace a pravidelně moderuje Noční Mikrofórum na Dvojce Českého rozhlasu.

Pokud Vás zajímají také další výročí roku 2019, přečtěte si článek Jaká výročí přináší rok 2019.

Nahoru