Upravit stránku

Protože v příspěvku "Výročí narození známých osobností pro rok 2019" je spousta jmen a osobností, nevznikl tam již prostor se na některé známé tváře podívat pečlivěji. Proto vznikl třeba tento článek, kde píšeme čistě o letošních sedmdesátnících.

Březnová sedmdesátka Karla Lopraise
Legendární automobilový závodník, jemuž jsme drželi palce při slavné Rallye Dakar, kterou dokázal šestkrát vyhrát v kategorii kamionů. Ostatně kamiony jsou jeho celoživotním osudem, neboť v roce 1967 nastoupil jako dělník do automobilky Tatra, kde se později stal zkušebním řidičem. Odsud už to bylo blízko k závodění, v němž nasbíral tolik úspěchů, že je to vskutku obdivuhodné. Dodnes se pyšní dosud nepřekonanými úspěchy, pro něž se mu přezdívá Monsieur Dakar, tedy Pan Dakar. V jeho šlépějích nyní pokračuje synovec Aleš Loprais. Hodí se připomenout, že v našem e-shopu najdete dárky také pro řidiče a šoféry, takže pokud máte doma někoho z této "branže", neváhejte to omrknout.

Nestárnoucí Eliška Balzerová
Je to trapné prozrazovat věk dámy, a tak jej prozrazovat nebudu a zmíním jen, že populární česká herečka Eliška Balzerová se narodila 25. května 1949 ve Vsetíně. Znáte ji například z televizního seriálu Nemocnice na kraji města nebo filmů Vrchní, prchni!, V peřině, Tátova Volha, Ženy v pokušení nebo S tebou mě baví svět. Před lety získala také Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Květnová sedmdesátka Jiřího Korna
Českého muzikálového a popového zpěváka, hudebníka, tanečníka, moderátora a herce Jiřího Korna zřejmě není potřeba moc představovat. Snad jen připomeňme, že se narodil 17. května 1949 v Praze a sedmdesátiny oslaví svým dosud největším koncertem. V O2 areně zazpívá 25. září 2019 všechny své hity od 60. let minulého století až do současnosti. Jaké hity si vybavíte, Hubajďáci? Mne naskočí Yvetta, Klaudie, Hotel Ritz, Windsurfing, Karel nese asi čaj, Miss Moskva a mnohé další. Jirku mám velmi ráda a mockrát jsem viděla pohádku Honza málem králem, která se natáčela u nás na Sedlčansku.

V červenci slaví Bolek Polívka
Vizovický rodák Boleslav Polívka se narodil posledního červencového dne roku 1949. Je spoluzakladatelem Divadla Husa na provázku a zakladatel vlastního Divadla Bolka Polívky. Jistě si sami vybavíte spoustu hereckých rolí, v nichž dokázal svým osobitým způsobem vždy výrazně zaujmout. Připomeňme si alespoň filmy jako Balada pro Banditu, Kalamita, Čas sluhů, Král Ubu, Pelíšky, Eliška má ráda divočinu, Musíme si pomáhat, Kytice, Cesta z města, Pupendo, Roming, Bathory, Krysáci, V peřině, Revival, Tři bratři, Domácí péče, Anděl Páně 2...

Pokud Vás zajímají také další výročí roku 2019, přečtěte si článek Jaká výročí přináší rok 2019.

Nahoru