Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Další náměty, čím se zabavit:
- Bavte se pohybem a podpoříte své zdraví
- Se cvičením můžete začít třeba i ve stoje
- Puzzle se psy a kočkami
- Máte nervy na tandemový seskok padákem?
- Na trampolíně se vyblbnou děti i dospělí
- Chcete začít hrát na kytaru a nevíte, jak na to?
- Zabavte se kreativně a ještě něco vytvoříte
- Už jste hráli panákovou ruletu?
- Jak si usnadnit skládání puzzle?
- Na hubnutí jedině přes aerobní cvičení
- U zvířecích omalovánek se skvěle odreagujete
- Jak si co nejlépe vybrat kvalitní gril?
- Jaký typ grilu si zvolit pro grilování?
- Neskutečná nálož hádanek, rébusů a logických her
- Máte šikovné ruce? Inspirujte se lidovými tradicemi
- Zábava na dvou kolech - elektrické dvoukolky a elektroboardy
- Po elektrokolech je tu nový fenomén - elektrokoloběžky
Je jasné, že nikdo nemůže vědět vše. Možná tak Google, ale to bych sem netahala. Jestli rádi a často luštíte křížovky, tak jste zkrátka každou chvíli v koncích, ať už v tom máte praxi jakkoliv dlouhou. Znát totiž všechny možné řeky, města, natož různé slangové výrazy či nářečí prostě není možné.
U luštění je fajn, že někdy neřešitelný řádek či sloupec vyřeší políčka okolo, takže správná odpověď nakonec tak nějak "sama" vyplyne, ale jsou křížovky, které dají zkrátka zabrat i těm nejzkušenějším. Jestli je pro Vás luštění křížovek skutečně velkým koníčkem, tak k tomu potřebujete také velký křížovkářský slovník.
Pro luštitele to není žádná prohra, žádná nepovolená nápověda, je to vyloženě nutnost, bez které i ti nejzkušenější luštitelé nedají ani ránu. Než totiž nechat něco nevyplněno nebo to hledat potupně v mobilu či ve zmíněném Googlu, to fakt ne.
Úkol dnešního dne je tedy jasný, pořídit sobě, babičce i dědovi, mamince i tatínkovi, velký křížovkářský slovník, který má neskutečných (ve skutečnosti jsou skutečné) 2232 stran! Na centimetry je to stoh papíru o síle 12,5 cm. Ve dvou svazcích pak najdete přes 400 000 ekvivalentů.
Jde o dosud nejobsáhlejší množství výrazů ze všech oblastí lidské činnosti a jejich znění je uvedeno přesně tak, jak se vyskytují v křížovkách. Najdete zde termíny spisovné i hovorové, knižní, slangové, nářeční, profesní i expresivní a nechybí ani řidší jazykové prostředky. Není to bomba?