Návody na hry - pravidla her:
- Království her obsahuje neskutečných 365 her
- Pravidla hry Člověče, nezlob se
- Jaké další hry můžete hrát s Člověče, nezlob se?
- Jak se hrají šachy?
- Jaké další hry můžete hrát na šachovnici?
- Jak se hraje dáma?
- Jak se hraje mlýn?
- Jaké další hry můžete hrát s dámovými kameny?
- Jak se hraje Ming-Mang na šachovnici?
- Jak se hrají ovečky a vlci?
- Jak se hrají husičky?
- Jak se hrají vrhcáby neboli Backgammon?
- Jak se hrají žížaly?
- Jak se hraje veselý kolotoč?
- Jak se hraje halma?
- Solitér je hra pro jednoho hráče od sedmi let
- Věděli jste, že s dominem můžete hrát spoustu her?
Mlýn rozhodně není zdaleka tak populární jako Člověče, nezlob se! nebo Dáma, s nimiž často bývá společně v jedné sadě her. O to více je třeba si jej připomínat, protože jde o hru rozhodně zajímavou. Pojďme si představit jeho pravidla, jak je najdete třeba v sadě Království her, kde je soubor neuvěřitelných 365 různých her pro Vaši zábavu.
Cílem hry mlýn je vyřadit kameny soupeře. K tomuto účelu se hráči snaží sestavit co nejvíce mlýnů, tj. dostat tři kameny vlastní barvy do jedné řady. Uzavře-li jeden z hráčů mlýn, smí vyřadit spoluhráči jeden libovolný kámen ze hry.
Pravidla hry mlýn: Na začátku hry se kameny nacházejí mimo herní plochu. Hráči si rozdělí 9 černých a 9 bílých kamenů. Dohodnou se, kdo hru začíná. Střídavě pokládají na body plánu vždy jeden kámen a snaží se, aby umístili vedle sebe v jedné linii 3 své kameny.
Podaří-li se to některému z hráčů, má MLÝN a VYMELE, tj. vyřadí ze hry 1 protihráčův kámen, který si libovolně vybere. Vyřadit kámen z již uzavřeného mlýna je ovšem nepřípustné. Vtip hry je v tom, že se jeden hráč druhému snaží znemožnit sestavení mlýna včasným položením svého kamene do vznikajícího soupeřova mlýna.
Když mají oba hráči všechny kameny rozloženy, pokračuje hra tak, že se posunuje vždy jeden kámen o jedno políčko dále po spojovacích čarách. Stále se snažíme sestavovat MLÝNY, a tím nepřítele připravovat o další a další kameny. Tahem jednoho kamene z hotového mlýna na nejbližší volný bod můžeme mlýn otevřít a druhým tahem se pak hned do mlýna vrátit a vyřadit tím ze hry další kámen protivníka.
Tahy je nutné si rozmýšlet tak, aby bylo možno popřípadě spojit i několik mlýnů, přičemž pak má hráč tu výhodu, že jediným tahem otevírá jeden a současně zavírá druhý mlýn a že pokaždé může vyřadit svému protihráči jeden kámen ze hry.
Zbydou-li jednomu z hráčů poslední tři kameny, smí jimi skákat na kterákoliv místa a snažit se tak zamezit protihráči uzavření mlýna. Má také poslední možnost sestavit svůj MLÝN. Prohrává ten, komu zůstanou jen dva kameny, ze kterých již nelze sestavit mlýn.