Upravit stránku

Protože v příspěvku "Výročí narození známých osobností pro rok 2019" je spousta jmen a osobností, nevznikl tam již prostor se na některé známé tváře podívat pečlivěji. Proto vznikl třeba tento článek, kde píšeme čistě o letošních šedesátnících.

Lednová šedesátka Davida Prachaře
Herce Davida Prachaře mám velmi ráda a nechce se mi ani věřit, že se narodil už 15. ledna 1959 a patří tedy mezi letošní šedesátníky. Jak jistě víte, je to známý český herec a dabér, mimochodem syn herce Ilji Prachaře a otec herce, zpěváka a moderátora Jakuba Prachaře. Coby dabéra jste jej mohli slyšet v roli Shreka, Siriuse Blacka v Harry Potterovi, případně v Bořku staviteli, 101 dalmatinech, Garfieldovi nebo v Život je krásný. Objevil se ve filmech a televizních seriálech jako Expozitura, Ať žijí rytíři, Jménem krále, Vyprávěj, Kdo probudí Pindruše?, Ohrožené prázdniny a v řadě dalších, což platí také o jeho divadelních rolích.

Březnové kulatiny Evy Holubové
Oblíbená česká herečka Eva Holubová se narodila 7. března 1959 a výčet jejích filmových rolí je vskutku rozsáhlý. Schválně, jaká její filmová role Vám naskočí jako první? Mně samozřejmě Pelíšky, ale hrála také ve filmech Tátova volha, Instalatér z Tuchlovic, Hodinový manžel, Líbáš jako Bůh, Taková normální rodinka, Gympl, Účastníci zájezdu, Pupendo, Čert ví proč, Ene bene, Pasti, pasti, pastičky, Knoflíkáři, Kouř atd.

Zlatá Zlata Adamovská
Známá herečka a dabérka Zlata Adamovská se narodila 9. března 1959 a mnohým se do paměti zapsala rolemi v seriálech Hříchy pro pátera Knoxe nebo Ordinace v růžové zahradě. Svůj hlav v dabingu propůjčuje další letošní oslavenkyni Meryl Streep, které bude 22. června 70 let. Zlatu Adamovskou jste viděli ve filmech či pohádkách jako Peklo s princeznou, Svatba na bitevním poli, Milenci a vrazi, Učitel tance, Andělésko oči, Katapult a dalších.

V dubnu slaví šedesátku Vlasta Redl
Moravský folkový zpěvák Vlasta Redl se narodil 14. dubna 1959 v Novém Jičíně. Hraje na kytaru, klávesy, piáno, mandolínu a další nástroje. Ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Osobně miluju jeho Sbohem, galánečno nebo Dvakrát. A což teprve pověstné vyprávění na písmeno H...

Pokud Vás zajímají také další výročí roku 2019, přečtěte si článek Jaká výročí přináší rok 2019.

Nahoru