Upravit stránku

Pokud vymýšlíte dárek pro letošního čtyřicátníka nebo čtyřicátnici, pak vězte, že mám pro Vás osvědčený tip v podobě knihy Můj rok 1981. Právě v tomto roce se totiž narodili ti, kteří roku 2021 slaví krásné kulaté čtyřicáté narozeniny. 

Podobně jako vloni vycházely knihy z edice "Můj rok" o letech s nulou na konci, také letos se můžeme radovat z knih, které jsou věnované letům s jedničkou na konci. Postupně tak vyšly tituly Můj rok 1951, 1961, 1971 a 1981, tedy dárky pro letošní sedmdesátileté, šedesátileté, padesátileté a čtyřicetileté.

Rok 1981 bychom asi nejlépe charakterizovali termínem stojaté vody. V klubech zní svižné disko Michala Davida, Jiří Menzel natáčí Postřižiny a nikoho ani ve snu nenapadne, že ti, kteří v tomto roce přijdou na svět, oslaví své deváté narozeniny ve světě úplně jiném.

Pojďme tedy zavzpomínat na rok, kdy miliony diváků sledovaly velkolepou svatbu britského následníka trůnu s Dianou Spencerovou, na amerického prezidenta zaútočil atentátník a v Bulharsku otevřeli lastuří farmu.

Nahoru