Upravit stránku

Kulaté narozeniny jsou výjimečné a slavíme je o to více. A když jde o slavné známé osobnosti, tak tam ty oslavy bývají zpravidla "velmi příkladné". Ať už ale slaví jakkoliv bujaře, to teď neřešme, podívejme se na to, kdo vlastně má v roce 2020 kulaté narozeniny.

20. narozeniny - Mezi známé osobnosti narozené roku 2000 patří basketbalistka Kateřina Galíčková, finalista Česko Slovenské Superstar 2015 Dalibor Slepčík, hokejisté Jakub Lauko nebo Michal Kvasnica, plavkyně Barbora Seemanová, youtuberka Teri Blitzen (Tereza Hodanová), modelka Aneta Měšťanová a další.

25. narozeniny - Kdo se narodil v roce 1995, ten v letošním roce slaví pětadvacetiny. Ze známých osobností jsou to např. fotbalisté Jan Vobejda, Jakub Nečas nebo Jiří Sodoma, hokejisté David Hruška nebo Dominik Kubalík, komixový ilustrátor Fylyppos (Filip zatloukal), atlet vícebojař Jiří Sýkora, lyžařka Ester Ledecká nebo zpěvačka a moderátorka Anna Slováčková.

30. narozeniny - Ze známých osobností se v roce 1990 narodili např. tenistka Petra Kvitová, hokejový brankář Pavel Francouz, hokejista Domonik Furch, fotbalista Lukáš Mareček, televizní a rozhlasová moderátorka Zorka Hejdová a další.

35. narozeniny - Mezi narozené v roce 1985 patří mnohé známé osobnosti, kterým je letos tedy pětatřicet. O koho jde? Např. lyžařka Šárka Záhrobská, hokejisté Roman Červenka, Jakub Petružálek nebo Alexandr Ovečkin, MMA bojovník Karlos Vémola, herec a hudebník Vojtěch Dyk, skokan na lyžíšch Jan Mazoch, tenista Tomáš Berdych, fotbalista Cristiano Ronaldo, herečka Keira Knightleyová a další.

40. narozeniny - Pro letošní čtyřicátníky je významným rokem rok 1980, kdy se právě tato parta narodila. Komu ze známých osobností je letos čtyřicet? Patří sem např. filmový a divadelní herec Lukáš Hejlík, basketbalista Jiří Welsch, hokejista Zdeněk Kutlák, herečka, zpevačka a moderátorka Lucie Vondřáčková, fotbalisté Tomáš Rosický či Zdeněk Grygera, lyžař Ondřej Bank, zpěvák Václav Noid Bárta, zpěvačka Helena Zeťová nebo moderátor Libor Bouček.

45. narozeniny - Zajímá Vás, které známé osobnosti se arodily v roce 1975? Např. hokejisté Tomáš Vlasák, Václav Prospal nebo Martin Prusek, herečky Petra Špalková a Gabriela Míčová, jachtařka Lenka Šmídová, fotbalista Pavel Horváth nebo scenárista a spisovatel Marek Epstein.

50. narozeniny - Ze znýmých osobností se v roce 1970 narodili a padesátiny letos slaví např. fotbalisté Radoslav Látal, Michal Horňák nebo Jiří Novotný, moderátor Patrik Hezucký, herec Martin Myšička, zpěvák Michal Malátný, novinářka a moderátorka Daniela Drtinová, režiséři Saša Gedeon a Karel Janák, zpěvačka Ilona Csáková a další.

55. narozeniny - Ptáte se mě, které známé osobnosti se narodily v roce 1965? Pak vězte, že mapř. zpěvačka Anna K., herečka Dita Kaplanová, zpěvák Kamil Střihavka, hokejový brankář Dominik Hašek, režisér a scenárista Jan Svěrák, herci Martin Dejdar, Jan Šťastný, Petr Rychlý nebo David Suchařípa, režisér Vladimír Morávek, fotbalisté Tomáš Skuhravý či Michal Bílek, tenistka Helena Suková a mnozí další.

60. narozeniny - V roce 2020 slaví šedesátiny ti, kteří se narodili roku 1960. Kdo ze známých osobností se ve zmíněném roce narodil? Např. scenárista, režisér a herec Václav Marhoul, zpěvačka a kytaristka Věra Martinová, tenista Ivan Lendl, herec Marek Vašut či Zdeněk Mahdal, herečka Světlana Nálepková, hudebníci David Koller, Jaroslav Svěcený, Michal David a mnozí další.

65. narozeniny - Mezi známé osobnosti, narozené roku 1955, patří např. fotbalista Ladislav Vízek, sociolog Jan Keller, herečky Simona Stašová, Milena Steinmasslová či Jana Paulová, písničkář Václav Koubek, hokejový trenér Slavomír Lener, spisovatel Vlastimil Vondruška, herec Oldřich Kaiser, Jan Hrušinský, publicista Ivo Šmoldas a další.

70. narozeniny - Kdo ze známých osobností se narodil právě před 70 lety, tedy roku 1950? Např. herec Jiří Lábus nebo Pavel Trávníček, herečka a zpěvačka Jitka Molavcová, režisér Karel Smyczek, zpěvák Vlastimil Třešňák, zpěvačka Jitka zelenková, spisovatelka Irena Fuchsová, komik Milan Pitkin a další.

75. narozeniny - Nyní se pojďme podívat na to, kdo ze známých osobností se narodil roku 1945. Např. Vladimír Železný, Ladislav Štaidl, Ondřej Suchý, Karel Steigerwald, komentátor Štěpán Škorpil, herec Ladislav Potměšil nebo Jan Vlas, zpěvák Laďa Kerndl, moderátor Karel Šíp, skladatel jaroslav Uhlíř, zpěvák Viktor Sodoma, Richard Tesařík, Miroslav Paleček či Michael Janík, kytarista Štěpán Rak, básník Jiří Žáček, herečka Hana Maciuchová a další.

80. narozeniny - Které známé osobnosti se narodily před 80 lety, tedy v roce 1940? Samá velká jména - např. herečka Jana Brejchová, kreslíř a hudebník Marko Čermák, gynekolog Radim Uzel, výtvarník Milan Knížák, překladatel Vladimír Medek a další.

85. narozeniny - Připomeňme si některé známé osobnosti, které se narodily v roce 1935 a letos by se měly dožít pětaosmdesátky, když si to nezkazí: herec Rudolf Jelínek, operní pěvkyně Drahomíra Drobková, zpěvačka Miriam Kantorková, spisovatel Vladimír Hulpach, fotograf Jan Saudek, dirigent Václav Hybš, herečka Libuše Švormová, spisovatelka Ivanka Devátá a další.

90. narozeniny - Všichni narození v roce 1930 pozor, máte letos významné kulatiny - devadesátiny! Jestli na to sami nemyslíte, měl by Vám to někdo připomenout. Kdo ze známých osobností se narodil roku 1930? Např. spisovatel Miloš Zapletal, malíř Oldřich Jelínek, herečka a malířka Blanka Bohdanová, scenáristka Eva Kantůrková a další.

Nahoru